با خیال راحت بنوشید؛

آب‌های معدنی موجود سرطان‌زا نیستند

۱۳۹۵/۰۳/۲۱ در ۱۹:۰۵

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو مطالب انتشار یافته در فضای مجازی در خصوص سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل را رد کرد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین رستگار در خصوص انتشار مطالبی در فضای مجازی در مورد تاریخ انقضا‌ی طولانی مدت و سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل گفت: در این مطلب عنوان شده که آب‌های معدنی در اروپا فقط یک هفته مدت انقضا دارند در صورتی که اصلا چنین موضوعی صحیح نیست و آب‌های معدنی تولیدی در کشورهای مختلف تا یک سال هم مدت انقضا دارند.

وی در مورد سرطان‌زا بودن آب‌های معدنی تولید داخل به دلیل وجود فلوراید گفت: چنین اظهارنظری به لحاظ علمی کاملا غلط است. باید توجه داشت که در آب‌های معدنی به طور طبیعی فلوراید وجود دارد و برخی از کارخانه‌ها تولیدکننده نیز به دلیل خاصیت نگه‌دارندگی و گندزدایی این ماده را با مقدار مشخص و استاندارد به آب‌های معدنی اضافه می‌کنند که این موضوع فقط مختص آب‌های معدنی کشور نیست، بلکه تمام کشورها از این ماده در آب‌های معدنی‌شان استفاده می‌کنند.

رستگار تاکید کرد: اگر فلوراید بیش از حد مجاز استفاده شود اثرات بسیار سوئی بر بدن دارد، اما با آزمایش‌هایی که از کلیه آب‌ معدنی‌های موجود در بازار سال گذشته انجام شد، هیچ‌کدام بیش از حد مجاز فلوراید نداشتند و مردم می‌توانند با خیال راحت از آب‌های معدنی استفاده کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xQYqC

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک