آتش تعرفه‌ها به خرمن رادیولوژیست‌ها هم رسید

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ در ۱۲:۴۹

معاون اجرایی انجمن رادیولوژی ایران با بیان این‌که رادیولوژیست‌ها از وزارت بهداشت درخواست دارند تا یک بار دیگر تعرفه خدمات آن‌ها را بازنگری کند، گفت: رادیولوژیست‌ها خواستار منطقی‌سازی تعرفه‌های خود و سایر حوزه‌های پزشکی هستند.

به گزارش ایران پزشک، کوروش عبداللهی فرد با توجه به غیرمنطقی بودن تعرفه خدمات رادیولوژی در ایران، گفت: انجمن رادیولوژی ایران در سال‌های ۹۱ تا ۹۳ تلاش کرد تا ضریب k خدمات خود را متناسب با سایر رشته‌ها تدوین کند، اما شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت به دلیل این‌که این افزایش بار مالی به دولت و بیمه‌ها تحمیل می‌کرد، نپذیرفت و حتی در مواردی شاهد کاهش نصف یا یک سومی تعرفه‌های تمام شده محاسبه شده توسط کارشناسان اقتصادی و رادیولوژیست‌ها بودیم.

وی بالا بودن تقاضا برای انجام رادیولوژی را یکی از دلایل وزارت بهداشت برای مخالفت با افزایش تعرفه‌ها دانست و افزود: متاسفانه در کشور ما تقاضا برای انجام رادیولوژی  خارج از خط مشی مدون الگوریتم علمی  است و از وظایف اصلی علمی ما تدوین الگوریتم ارجاع و استانداردهای مدلل هر امتحان تصویربرداری است.

معاون اجرایی انجمن رادیولوژی ایران در ادامه یادآور شد: هزینه تهیه، نگه‌داری، تعمیر و تجهیز دستگاه‌های MRI، سی تی اسکن و ماموگرافی و رادیوگرافی دیجیتال و التراسونوگرافی بسیار سنگین است. به همین دلیل مراکز و بیمارستان‌ها قادر به به‌روزرسانی این دستگاه‌ها نیستند که این امر کیفیت خدمات را کاهش داده است. اگر وزارت بهداشت با منطقی‌سازی تعرفه‌های رادیولوژی موافقت کند می‌توان از این طریق علاوه بر کاهش مراجعات کاذب به حفظ و نگه‌داری دستگاه‌ها نیز کمک کرد.

عبدالهی‌فرد با بیان این‌که رادیولوژیست‌ها از وزارت بهداشت درخواست دارند تا یک بار دیگر تعرفه خدمات آن‌ها را بازنگری کند، یادآور شد: رادیولوژیست‌ها خواستار منطقی‌سازی تعرفه‌های خود و سایر حوزه‌های پزشکی هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/IlsDR

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک