سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

آماده‌باش ۴۴ پایگاه اورژانس در سیستان و بلوچستان

۱۳۹۵/۱۱/۱۰ در ۱۸:۵۹

آمبولانس

سرپرست اورژانس کشور از آماده‌باش ۴۴ پایگاه اورژانس در استان سیستان و بلوچستان در پی جاری شدن سیلاب خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند گفت: در طول بارندگی‌ها در سیستان و بلوچستان نیروهای اورژانسی در حالت آماده‌باش بودند و به مردم خدمت‌رسانی کردند.

وی با بیان این‌که وقوع سیلاب سبب اختلال در انتقال معمولی بیماران شد، افزود: ۴ نفر در محل مورد مداوا قرار گرفتند و ۹ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد: در تصادفات جاده‌ای نیز ۶ نفر از مصدومان در محل درمان شدند و ۱۶ نفر برای دریافت خدمات خدمات تخصصی به بیمارستان منتقل شدند و ۲ نفر نیز بر اثر تصادف در سرباز فوت شدند.

وی افزود: در طول ۳ روز ۹ مادر باردار انتقال فوری بودند و عملیات انتقال مادران باردار از مناطق سیل‌گیر به بیمارستان از عرض رودخانه توسط پرسنل اورژانس با همکاری مردم و اداره راه و شهرسازی و با استفاده از روش‌های غیرمعمول و وسایل نقلیه سنگین مانند کمپرسی و لودر و تراکتور انجام شد که در این میان دو مورد زایمان انجام شد.

کولیوند خاطرنشان کرد: قبل از شروع بارندگی و در طول بارندگی به تمامی نیروها آماده‌باش اعلام شد و در این میان ۴۴ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در حالت آماده‌باش بودند.

وی افزود: در این میان تمامی ماموریت‌های غیرضروری و مرخصی‌ها لغو شد و تلاش ما بر این بود که خدمات‌دهی مطلوبی به مردم داشته باشیم.

سرپرست اورژانس کشور تصریح کرد: از مناطق تحت پوشش بازدید میدانی انجام شد و توسط تیم‌های بهداشتی و پشتیبانی از مناطق سیل‌زده بازدید انجام شد.

کولیوند با اشاره به نبودن اورژانس هوایی در منطقه، گفت: فرسودگی ۵۰ درصدی آمبولانس‌های موجود و کمبود نیروی انسانی از مشکلاتی بود که سبب اختلال در عملکرد اورژانس می‌شد.

سرپرست اورژانس کشور در پایان اظهار کرد: امروز در جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر امینی، نماینده مردم ایرانشهر از خدمات ویژه اورژانس در نجات جان بسیاری از صدمه‌دیدگان و سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/LFuyX

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک