به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز کلید خورد:

اتوبوس سلامت در راه ادارات استان آذربایجان شرقی

۱۳۹۵/۰۷/۲۳ در ۰۸:۱۹

طرح غربالگری دیابت و فشار خون و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کارکنان دولت به همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در محل استانداری آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، این طرح به کارمندان و کارکنان استانداری آذربایجان شرقی خدمات پزشکی از جمله، تست فشار خون، دیابت، مشاوره در امور تغذیه و مشاوره ورزشی ارائه می‌کند و تا ۲۹ آبان در ۳۰ دستگاه دولتی ادامه خواهد داشت.

مراسم آغاز به کار این طرح با حضور اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی، جمشید نظمی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، علیرضا رحیمی، مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری و امیر تقی زاده، معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در محل ساختمان اداری استانداری برگزار شد.

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح فعالیت اتوبوس سلامت در سطح ادارات استان با بیان این‌که نیروی انسانی سالم یکی از ضروریات جامعه است، گفت: استقرار این اتوبوس‌ها در سطح شهر کار بسیار ارزشمندی است که با تداوم آن می‌توان سلامت کارکنان دولت را که خادم مردم هستند و وظیفه خطیر خدمات‌دهی به مردم را بر عهده دارند تضمین کرد.

جبارزاده با تاکید بر این‌که در موضوع خدمات اتوبوس سلامت، حاشیه شهر مورد توجه قرار گیرد، افزود: حضور این اتوبوس‌ها در محلات به خصوص در مناطق کمتر برخوردار شهر جهت سنجش سلامت مردم محروم و کسانی که امکان مراجعه به پزشک را ندارند، بسیار مفید و موثر است.

وی ادامه داد: کاری که شروع شده بسیار ارزشمند است و ضروری است تمام اطلاعات و نتایج فعالیت این اتوبوس‌ها به طور دقیق جمع‌آوری و به مدیریت ارشد استان جهت برنامه‌ریزی‌های کلان در راستای سلامت شهروندان ارائه شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2sgX4

برچسب‌ها,

ایران پزشک