رییس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان:

اجرای طرح‌های ایمنی بیمار باعث کاهش فاصله بیمار و کادر درمان می‌شود

۱۳۹۵/۱۰/۱۹ در ۱۲:۵۰

رییس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان از اجرای طرح‌های ایمنی بیمار در راستای کاهش خطاهای پزشکی در این بیمارستان تخصصی اطفال خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، عبدالواحد شهنوازی درباره اجرای طرح‌های ایمنی بیمار در این بیمارستان گفت: یکی از برنامه‌ریزی‌های وزارت بهداشت قرار گرفتن بیمارستان‌ها در ردیف بیمارستان‌های دوست‌دار ایمنی بیمار است که در این راستا برنامه امتیازدهی به بیمارستان‌ها را بر اساس کاهش خطاهای پزشکی و افزایش ایمنی بیمار در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: در قالب برنامه ایمنی بیمار و با اولویت کنترل عفونت، بهسازی محیط، تامین تجهیزات ضروری، آموزش و افزایش آگاهی پرسنل، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به بیماران در جهت بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی و رفاهی و جلوگیری از وقوع خطاهای احتمالی در حال اجراست.

شهنوازی ادامه داد: یکی از اثرات مثبت و مهم اجرای طرح‌های ایمنی بیمار کاهش فاصله بین بیمار و کادر درمانی و در نتیجه افزایش ایمنی بیمار و بهبود ارائه خدمات درمانی و رفاهی به بیماران و تبدیل بیمارستان به یک خانواده بزرگ درمانی است.

انسیه قیاسی، مسئول ایمنی بیمار بیمارستان علی اصغر (ع) نیز در این خصوص گفت: در راستای اجرای این برنامه، هر یک از کارکنان که دچار خطایی در امر درمان می‌شوند در فرم‌هایی بی نام، نوع خطای مرتکب شده را تشریح کرده و در صندوقی قرار می‌دهند.

وی افزود: مسئولان بیمارستان برای جلوگیری از وقوع مجدد خطاها پس از بررسی کامل و تحلیل علل وقوع، برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دهند.

قیاسی ادامه داد: بر این اساس، شناسایی صحیح بیمار از طریق دستبندهای استاندارد، توجه به داروها با نام مشابه و ارتباط موثر با بیمار برنامه‌ریزی شده است.

مسئول ایمنی بیمار این بیمارستان تخصصی اطفال در پایان گفت: خوشحالیم که حدود ۸۰ درصد از اهداف عمومی و اختصاصی مرتبط با ایمنی بیمار در بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان محقق شده و قصد داریم با اجرای کامل آن بتوانیم بهترین خدمات درمانی و رفاهی را به مردم این منطقه ارائه کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/bZ7NN

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک