نایب رییس مجلس شورای اسلامی در روز پرستار:

اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است

۱۳۹۵/۱۱/۱۱ در ۱۷:۰۲

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانونی نیست، گفت: بارها گفته و اعلام کرده‌ام که اجرای این طرح، غیرقانونی است.

به گزارش ایران پزشک، مسعود پزشکیان در جشن روز پرستار در مرکز همایش‌های رازی که توسط سازمان نظام پرستاری برگزار شده بود، گفت: نباید با هم بجنگیم بلکه برای رسیدن به عدالت، بایستی دست به دست هم بدهیم.

وی با بیان این‌که انسان‌های برابر در شرایط برابر برادر هستند، افزود: در شرایط نابرابر، حق کسی که زحمت بیشتری می‌کشد، بیشتر از کسی است که زحمت نمی‌کشد.

پزشکیان با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، افزود: این طرح، قانون نیست و من بارها گفته و اعلام کرده‌ام که اجرای طرح تحول سلامت غیرقانونی است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاداتی که در برنامه‌های تلویزیونی از طرح تحول سلامت داشته، گفت: متاسفانه کل عوامل برنامه نبض شبکه خبر را عوض کردند که دیگر بنده را دعوت نکنند.

وی با عنوان این مطلب که طرح تحول سلامت قانون نیست و توسط دولت اجرا می‌شود، افزود: مجلس‌های دوره قبل خوب نظارت نکردند و باعث شدند این طرح اجرا شود.

پزشکیان ادامه داد: آن‌چه در برنامه پنجم توسعه کشور مصوب شده بود، خرید راهبردی، پرداخت عملکردی، سطح‌بندی، نظام ارجاع و پزشک خانواده بود.

وی با انتقاد از اختلاف پرداختی ۵۰ تا ۱۰۰ برابری، افزود: متاسفانه در نظام سلامت، برای خواندن عکس رادیولوژی پول می‌دهند، اما برای درس دادن عکس رادیولوژی پول نمی‌دهند.

پزشکیان با تاکید بر این موضوع که حق نداریم بی‌عدالتی کنیم، تصریح کرد: با کفر می‌شود جامعه را اداره کرد، اما با ظلم نمی‌شود.

وی افزود: نمی‌شود یک نفر ۱۰۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک نفر حداقل حقوق ۸۰۰ هزار تومانی را بگیرد.

نایب رییس مجلس به مقوله حقوق‌های نجومی نیز اشاره کرد و گفت: مقررات باعث شد حقوق‌های نجومی شکل بگیرد.

وی افزود: بیایید صادق باشیم و با صداقت کار کنیم. زیرا بی‌انصافی در کشور قابل ادامه نیست.

پزشکیان گفت: صحبت‌ها و حرف‌های من ضد خود نیست بلکه ضد بی‌عدالتی است. باید با همدلی و درایت به سمت اجرای عدالت در جامعه برویم. ما انتظار داریم قانون اجرا شود، زیرا آن زمان عدالت اجرا می‌شود.

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/HcshA

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک