اجرای طرح نسخه‌های شفابخش برای دومین سال در صحن امام‌زاده صالح

۱۳۹۶/۰۳/۱۶ در ۲۱:۲۲

به مناسبت ماه مبارک رمضان، طرح نسخه‌های شفابخش رمضان (۲) با همکاری بنیاد بیماری‌های نادر ایران و تولیت امام‌زاده صالح با هدف غربالگری و ارائه خدمات پزشکی و تشخیصی به شهروندان، از نیمه دوم رمضان از ساعت ۱۸ الی ۲۲ اجرا خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، هم‌زمان با افتتاحیه این طرح، مراسم معارفه هیئت مدیره جمعیت مامایی کشور با حضور خانم مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و تعدادی از مسئولان حوزه بهداشت و سلامت در صحن امام‌زاده صالح (ع) برگزار می‌گردد.

به گفته مدیر روابط عمومی بنیاد بیماری‌های نادر ایران این طرح در سال گذشته نیز اجرا شد که حدود۵۰۰۰ بیمار ویزیت شدند و در مرکز تصویربرداری پزشکی پارسیان وابسته به بنیاد بیماری‌های نادر ایران آزمون‌های تصویربرداری روی آن‌ها انجام گرفت.

شکیبا پردل در مورد این طرح گفت: هدف اصلی ما از اجرای این طرح انجام آزمون‌های غربالگری و تشخیصی برای شهروندان است. در این طرح ۱۵ روزه مراجعان می‌توانند در صحن امام‌زاده صالح نزد پزشکان متخصص ویزیت و از خدمات تشخیصی پزشکی پارسیان استفاده کنند.

علی داودیان، بنیان‌گذار بنیاد بیماری‌های نادر ایران نیز ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این طرح‌ها گفت: یکی از راه‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های ژنتیکی و نادر، تشخیص زود هنگام و کنترل آن‌ها است و هدف ما از اجرای چنین طرح‌هایی کمک به قشر کم درآمد جامعه برای جلوگیری از بروز بیماری است.

وی در پایان افزود: یکی از فواید این طرح فضای معنوی ساعات نزدیک افطار در امام‌زاده صالح (ع) است که زائرین حرم مطهر نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rtINK

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک