توسط پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی انجام می‌شود:

اجرای فاز دوم غربال‌گری سرطان پستان در مناطق محروم

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ در ۱۳:۴۷

هم‌زمان با هفته پیشگیری از سرطان، فاز دوم طرح غربال‌گری سرطان پستان در مناطق محروم از سوی پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی از صبح امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن در شهرستان پاکدشت ورامین در حال اجرا است.

به گزارش ایران پزشک، طرح غربال‌گری رایگان سرطان پستان در زنان بالای ۴۰ سال شهرستان پاکدشت ورامین با هدف پیشگیری و تشخیص به موقع سرطان پستان جهت انجام اقدامات درمانی لازم امروز انجام می‌شود.

در این طرح که با حضور متخصصان جراح و ژنتیک و همچنین کارشناسان جهت معاینه و آموزش به شرکت‌کنندگان انجام می‌شود با همکاری مسئولان شهرستان پاکدشت از جمله نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شبکه بهداشت شهرستان انجام می‌شود.

از عمده‌ترین برنامه‌های این طرح، آموزش متخصصان و کارشناسان بومی منطقه جهت انجام دائمی معاینات و تشخیص زودرس بیماران است تا بتوانند در مناطق یاد شده مراجعه‌کنندگان را به نحوه صحیح معاینه کنند.

لازم به ذکر است طرح نخست این برنامه ۳۰ مهر سال جاری در روستای گلزار انجام گرفت و تعداد زیادی از بانوان بالای ۴۰ سال مورد معاینه و تشخیص و سونوگرافی در محل قرار گرفته و در موارد مشکوک برای ماموگرافی به درمانگاه پژوهشکده معرفی شدند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/chEfT

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک