مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت خبر داد:

احیای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی در طرح هتلینگ

۱۳۹۵/۰۹/۱۸ در ۱۶:۴۳

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، طرح هتلینگ بیمارستانی را یکی از بهترین طرح‌های اجرا شده دانست و گفت: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی در این طرح احیا شد.

به گزارش ایران پزشک، امیر ساکی در سی و دومین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع و دفاتر فیزیکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد مقدس با ارائه گزارشی در مورد طرح‌های اجرایی در این دفتر، طرح تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی را یکی از مهم‌ترین طرح‌های در حال اجرا در طول تاریخ سلامت کشور دانست و افزود: تاکنون حدود ۱۳ هزار تخت در این طرح تامین شده و طبق برآوردهایی که شده بیشترین تعداد پروژه‌ها را طی اواخر امسال و اوایل سال بعد افتتاح خواهیم کرد.

ساکی در ادامه به پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این طرح، طرح احداث بلوک‌های زایمانی است که تاکنون ۸۴۸ تختLDR  در این طرح تکمیل شده است.

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در ادامه به طرح بهسازی و افزایش ظرفیت اورژانس‌ها به عنوان یکی دیگر از بسته‌های طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: مردم در مراجعه به بیمارستان‌ها، اورژانس را به عنوان مهم‌ترین قسمت ارائه خدمات درمانی می‌بینند و بر این اساس است که معتقدیم اورژانس‌ها پیشانی بیمارستان‌ها هستند. در این طرح ۱۲۰ پروژه در مهم‌ترین بیمارستان‌ها در حال اجرا است.

وی در ادامه به طرح مراکز غربالگری سرطان اشاره کرد و افزود: این طرح نیز در قالب پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور درحال اجرا است؛ با وجود این‌که این طرح با مقداری تاخیر آغاز به کار کرده، اما روند اجرایی مناسبی دارد و هر هفته توسط مدیران پروژه روند اجرایی آن‌ها پیگیری می‌شود.

ساکی یکی از مشکلات اصلی بیمارستان‌ها را کمبود تخت‌های ICU،NICU PICUو  عنوان کرد افزود: ایجاد و توسعه بخش‌های ویژه در بیمارستان‌ها ICU،NICU وPICU  نیز از دیگر موارد طرح تحول نظام سلامت است که کمبود آن در سطح کشور احساس می‌شد که تاکنون توانسته‌ایم بخش عمده‌ای از آن را احداث کنیم.

مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت طرح هتلینگ بیمارستانی را یکی از بهترین طرح‌های اجرا شده در برنامه تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: دو میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی در این طرح احیا شد.

ساکی در پایان به ساخت سلامت‌کده‌ها اشاره کرد و گفت: بنا بود ۲۰ سلامت‌کده در کشور ایجاد شود که در حال حاضر ساخت ۱۰ سلامت‌کده در کشور در دستور کار قرار گرفته که می‌تواند در بحث درمان و طب سنتی بسیار اثرگذار باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2oTih

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک