با برگزاری کارگاه پرستاری شیمی درمانی انجام می‌شود:

ارتقای دانش پرستاران در حوزه شیمی درمانی

۱۳۹۶/۰۵/۲۲ در ۰۷:۱۳

پرستار

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی با تاکید بر ضرورت راه اندازی رشته تخصصی کارشناسی ارشد در زمینه سرطان گفت: تلاش شده از طریق برگزاری کارگاه آموزشی، پرستاران با رویکردهای نوین در حوزه انکولوژی آشنا شوند.

به گزارش ایران پزشک، مهناز ایلخانی در ارتباط با برگزاری کارگاه پرستاری شیمی درمانی اظهار کرد: این کارگاه بازآموزی ۲۴ تا ۲۶ مرداد ماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی انکولوژی برگزار خواهد شد و علاوه بر حضور شرکت کنندگان از تهران، پرستاران از یزد، تبریز و چندین استان دیگر نیز در این کارگاه شرکت خواهند کرد.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه، ارتقای دانش پرستاران در حوزه شیمی درمانی است؛ همچنین پرستاران در این کارگاه در زمینه آماده سازی داروهای شیمی درمانی به صورتی که به صورت مناسب بتوانند آن را برای بیمار تهیه کنند آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی ادامه داد: پرستاران نیز در این کارگاه آموزش داده خواهند شد که چگونه داروهای شیمی درمانی را برای بیمار تهیه کنند که خود در تماس با داروهای خطرناک دچار آسیب نشوند.

ایلخانی با اشاره به این‌که پیش از این برگزاری کارگاه به صورت مدون و با رویکردهای نوین نبود، بیان کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته اقدامات مناسبی در راستای آموزش به پرستاران در حوزه انکولوژی صورت گرفته و ان‌شالله شاهد موفقیت‌های زیادی در این راستا باشیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه هنوز رشته تخصصی کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان در کشور نداریم، ولی در وزارت بهداشت تلاش کرده‌ایم اقداماتی در این راستا صورت گیرد؛ البته هنوز راه اندازی این رشته محقق نشده و این در حالی است که افزایش اطلاعات نیروهای کادر درمانی، افزایش مهارت‌ها را به همراه دارد.

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی ادامه داد: تلاش شده از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه مدت این خلاهای آموزشی برطرف شود تا دچار کمبود مشکلات در حوزه رویکردهای نوین نباشیم.

ایلخانی گفت: به همت کمیته پرستاری انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران سالانه دو بار در سال کارگاه بازآموزی پرستاری با عناوین مختلف همچون اورژانس انکولوژی، شیمی درمانی برای پرستاران، مراقبت از زخم‌های بدخیم و مراقبت‌های حمایتی برگزار می‌شود که امیدواریم به زودی کارگاه‌های بیشتری با رویکردهای نوین مراقبتی داشته باشیم و پرستاران بیشتر با این موضوعات آشنا شوند.

گفتنی‌ست کارگاه پرستاری شیمی درمانی ۲۴ تا ۲۶ مرداد ماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی انکولوژی برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/y8xU9

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک