نتایج توزیع فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی پزشکی اعلام شد:

اعزام بیش از ۱۶۰۰ پزشک متخصص به مناطق محروم

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ در ۱۵:۴۱

معاون درمان وزارت بهداشت از اعلام نتایج توزیع فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی پزشکی در سال ٩۵ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از مهر، محمد آقاجانی گفت: در سال جاری حدود ۲۰۰۰ پزشک متخصص در ۲۷ رشته تخصصی در ۳۷۸ شهر و ۵۷۰ بیمارستان توزیع می‌­شود که از این تعداد حدود ۱۶۰۰ پزشک متخصص به مناطق محروم اعزام می‌­شوند.

وی افزود: فرایند ثبت نام فارغ التحصیلان رشته‌های تخصصی پزشکی از تاریخ ۱۹ مهر در سایت توزیع نیروی متخصص آغاز و محل خدمت فارغ التحصیلان متعهد عام رشته‌های تخصصی پزشکی اعلام شد.

آقاجانی ادامه داد: محل خدمت فارغ التحصیلان مطابق با دستورالعمل توزیع نیروهای تخصصی و بر اساس سهمیه دانشگاه­‌ها، انتخاب‌های انجام شده، امتیازات مکتسبه افراد و پس از کسر متعهدین خاص از سهمیه کل توسط نرم افزار تعیین شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: متخصصین اعم از متعهدین عام، متعهدین خاص و مستخدمین رسمی می­‌بایست جهت تعیین شهر محل خدمت و تاریخ شروع به کار با معاونت درمان دانشگاه محل خدمت هماهنگی‌­های لازم را به عمل آورده و شروع به کار کنند.

وی با بیان این‌که توزیع این تعداد نیروی تخصصی در کشور میزان قابل توجهی از نیازهای درمانی هم‌وطنان را تامین می‌کند، گفت: همچنان در برخی رشته‌های تخصصی با کمبود مواجه هستیم و در برخی رشته‌ها مانند رادیولوژی، ارتوپدی و جراحی اعصاب کمبود شدیدی داریم.

آقاجانی افزود: در عین حال بیشترین تعداد متخصصینی که توزیع می‌شوند در رشته‌های داخلی بزرگسالان، داخلی کودکان و زنان و زایمان هستند. بر این اساس تمام تلاش همکاران ما بر این بوده که با نیروهای موجود حداکثر پوشش خدمات درمانی را در سطح کشور فراهم کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/4eXHk

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک