سرپرست اورژانس کشور مطرح کرد:

اعلام آماده‌باش برای تمام نیروهای امدادی پس از سیل ارومیه

۱۳۹۶/۰۱/۲۶ در ۰۹:۲۴

سرپرست اورژانس کشور در پی وقوع سیل و آب‌گرفتگی در ارومیه، از آماده‌باش تمامی بیمارستان‌های دولتی در سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند با بیان این‌که جلسه مدیریت بحران با حضور سرپرست فوریت‌های پزشکی ارومیه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: تمامی بیمارستان‌های دولتی در سطح شهرستان ارومیه در حال آماده‌باش هستند. همچنین بیمارستان‌های میاندوآب، بوکان و اشنویه و مراکز فوریت‌های پزشکی سطح استان نیز در آماده‌باش به سر می‌برند.

وی افزود: با توجه به تخریب پل هاشم آباد و قطع ارتباط منطقه سیلوانا با ارومیه به تمامی مراکز درمانی و بهداشتی منطقه سیلوانا اعلام آماده‌باش شد و در صورت نیاز تمامی بیماران و مصدومین احتمالی از یک مسیر فرعی به بیمارستان شهرستان اشنویه انتقال پیدا خواهند کرد.

کولیوند ادامه داد: طی هماهنگی انجام شده با معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مقرر شد که تجهیزات و امکانات بهداشتی در اسرع وقت به منطقه مذکور ارسال و اقدامات بهداشتی و کنترلی آب آشامیدنی نیز در این منطقه انجام شود.

سرپرست اورژانس کشور با اشاره به این‌که EOC دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به دنبال وقوع سیل فعال شده، درباره اقدامات انجام شده اظهار کرد: اعلام آماده‌باش پایگاه‌های ۱۱۵، اعلام آماده‌باش بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه، اعزام اتوبوس آمبولانس به عجب‌شیر، آماده‌باش و اعزام تیم ارزیاب به صحنه، فراخوان نیروها جهت اعزام آمبولانس در صورت نیاز به اعزام و آماده‌باش نقلیه مرکز از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/cDJt7

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک