معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

اعلام حمایت شهرداری تهران برای ایجاد مراکز توان‌بخشی

۱۳۹۵/۱۲/۱۱ در ۱۶:۲۱

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به انجام تفاهمی با شهرداری تهران گفت: قرار شد حمایت‌هایی از طرف شهرداری انجام شود و زمین‌هایی در اختیار ما قرار دهند که بتوانیم مراکزی را برای توان‌بخشی ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید محمد هادی ایازی در مراسم افتتاحیه بیستمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران با بیان این‌که یکی از بحث‌های مطرح شده در طب توان‌بخشی، تهیه سند ملی سالمندان بود، گفت: این برنامه را با همکاری سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی دنبال کردیم. یک جلسه در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که تمام دستگاه‌ها در آن حضور داشتند و این برنامه به تصویب رسید. همچنین در شورای عالی سلامت نیز به تصویب رسید و این مبنای کار در حوزه سالمندان خواهد بود.

ایازی ادامه داد: سند ملی سالمندان فرصتی ایجاد می‌کند که اشکالاتی که تا به حال وجود داشته را بتوانیم بررسی و آن‌ها را برطرف کنیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به این‌که تشکیل مجمع ملی سلامت اتفاق بسیار مهمی بود که در سال ۹۵ در حوزه سلامت شکل گرفت، اظهار کرد: مجمع ملی سلامت سه گروه را در کنار هم دیگر قرار داد؛ گروه اول مدیران دولتی و حکومتی، گروه دوم متخصصین روسای انجمن‌های علمی و دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونین و گروه سوم مردم هستند.

وی افزود: در جلسه‌ای، رییس جمهور به عنوان رییس شورای امنیت ملی و سلامت غذایی، سیاست‌های خودشان را در حوزه سلامت بیان کردند و پیش بینی شده سالی یک بار اعضای مجمع ملی سلامت به ریاست رییس جمهور دور هم جمع شوند و آن‌جا کار گروه‌هایی پیش بینی شده که مباحث دنبال خواهد شد. رییس جمهور در صحبت‌های خودشان بیان کردند که از استاندارها می‌خواهم مجامع سلامت استانی را برگزار کنند. در شهرستان‌ها نیز مجمع سلامت شهرستانی تشکیل شود. فرماندار، مدیران، مردم و متخصصین را کنار هم جمع و سلامت را بررسی کنند.

ایازی علت این کار را توجه به سلامت عمومی دانست و گفت: همه باید با هم همکاری و موضوع سلامت را دنبال کنند. همکارانی که در این زمینه مسئولیت دارند باید از آن به صورت یک فرصت استفاده کنند. باید هر آن‌چه در حوزه توان‌بخشی داشته باشیم در مجمع ملی سلامت و مجمع سلامت شهرستان‌ها مطرح شود و سبب رفع مشکلات آن‌ها شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در پایان گفت: در سطح شهر تهران نیز در چهارچوب تفاهمی که با شهرداری تهران انجام شد، قرار شد حمایت‌هایی از طرف شهرداری انجام شود و زمین‌هایی در اختیار ما قرار دهند که بتوانیم مراکزی را برای توان‌بخشی ایجاد کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xsBT6

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک