معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت خبر داد:

افتتاح اورژانس متمرکز بیمارستان قائم مشهد تا هفته آینده

۱۳۹۵/۰۹/۲۲ در ۲۱:۳۴

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت از افتتاح اورژانس متمرکز بیمارستان قائم مشهد تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، علی ماهر با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور، اظهار کرد: کم‌کاری‌های قبلی را نمی‌توان یک شبه برطرف کرد و به طور کلی ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور کمبود داریم که ۳ هزار مورد آن مربوط به شهر مشهد است و می‌توان گفت مشهد از محروم‌ترین شهرها از نظر کسری تخت محسوب می‌شود.

ماهر درباره اورژانس بیمارستان قائم مشهد نیز گفت: اقدامات زیادی جهت بهبود وضعیت اورژانس بیمارستان قائم مشهد صورت گرفته است. البته در برخی از ساعت‌ها به دلیل این‌که پیک مراجعه بیماران است، ممکن است با شرایط ازدحام مواجه باشیم، البته همیشه این وضعیت را شاهد نیستیم.

وی افزود: بیمارستان قائم مشهد یک بیمارستان بسیار بزرگ است که تعمیر و بازسازی آن زمان می‌برد و تاکنون ۲۵ هزار مترمربع از این بیمارستان در کمتر از یک‌سال گذشته بازسازی شده است.

معاون فنی و برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به هزینه اجرای طرح بهسازی این بیمارستان، گفت: هزینه این طرح تاکنون ۲۰ میلیارد تومان بوده و ۲۷ میلیارد تومان نیز برای کامل کردن پروژه بازسازی بیمارستان نیاز داریم و تلاش شده که تامین هزینه‌ها به صورت کامل انجام گیرد.

ماهر با بیان این‌که ضریب اشغال تخت‌های بیمارستان قائم ۱۰۰ درصد است، گفت: این بیمارستان قبلا فاقد اورژانس متمرکز بود و هر بخش بیمارستان جداگانه دارای اورژانس بود که تا هفته آینده اورژانس متمرکز با مساحت ۱۱۰۰ مترمربع با بهترین تجهیزات افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین کنار این بیمارستان اورژانس عدالتیان چندی پیش جهت ارائه خدمت به بیماران تروما افتتاح شده و بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی امام رضا نیز تا پایان بهمن‌ ماه به بهره‌برداری می‌رسد که آن نیز دارای اورژانس است و همه این مسائل مشکل اورژانس مشهد را برطرف خواهد کرد.

ماهر یکی از دلایل ازدحام جمعیت در اورژانس بیمارستان قائم را مربوط به بخش نورولوژی دانست و گفت: اورژانس نورولوژی بیمارستان قائم در واقع بخش متمرکز داخلی و اعصاب شرق ایران بوده و به دلیل خدمات فوق تخصصی از استان‌های مختلف به این بیمارستان مراجعه می‌کنند که برای حل این مشکل نیز یک اورژانس نورولوژی در بیمارستان شریعتی مشهد افتتاح می‌شود.

وی افزود: ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان بهمن ماه در شهر مشهد به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکلات بیماران تا حدود زیادی برطرف خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/f7Bkt

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک