مشاور وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایران پزشک خبر داد:

افتتاح بخش دیالیز بیمارستان شهدای سر پل ذهاب تا دوشنبه آتی

۱۳۹۶/۱۰/۱۵ در ۰۷:۳۱

رضا مسائلی

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ضمن تقدیر از شرکت‌های تجهیزات پزشکی جهت کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه و سر پل ذهاب، گفت: بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده هنوز به کمک نیاز دارند؛ افرادی که علاقه‌مند به کمک کردن هستند می‌توانند به اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنند.

رضا مسائلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای سر پل ذهاب گفت: خوشبختانه اقدامات زیادی برای ارائه خدمت به مردم زلزله زده انجام شده است. بیمارستان شهدای سر پل ذهاب در مدت کوتاهی عملیاتی شد که دارای اتاق عمل و تجهیزات لازم است.

وی افزود: به دنبال زلزله‌ای که اتفاق افتاد ما به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعهد دادیم که ظرف مدت پنج ساعت تمام تجهیزات و ملزومات پزشکی لازم را تامین کنیم که این کار را انجام دادیم؛ علت این پنج ساعت هم این بود که بر اساس تجربه، بعد از گذشت پنج ساعت اصولا فرودگاه‌ها و مسیرها شلوغ می‌شد و نمی‌توانستیم تجهیزات پزشکی را به موقع برسانیم.

مسائلی ادامه داد: اتفاق مهم دیگر این بود که حدود ۹ میلیارد تومان تجهیزات و ملزومات پزشکی اهدایی توسط شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده بود که به مناطق زلزله زده اهدا شد. بسیاری از شرکت‌های تجهیزات پزشکی با اخلاص و دغدغه این کار را انجام دادند و تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار دادند که جای تشکر دارد.

 

بخش دیالیز بیمارستان سر پل ذهاب

 

مشاور وزیر بهداشت با بیان این‌که بخش دیالیز بیمارستان شهدای سر پل ذهاب نیز در حال راه اندازی است، اظهار کرد: شرکتی تجهیز بخش دیالیز این بیمارستان را نیز بر عهده گرفته که هشت دستگاه دیالیز در این بیمارستان قرار گرفته و روز دوشنبه، هجدهم دی ماه این بخش نیز افتتاح خواهد شد. در گذشته افرادی که نیاز به دستگاه دیالیز داشتند باید به قصر شیرین می‌رفتند، اما از این پس می‌توانند در همین بیمارستان در سر پل ذهاب خدمات دیالیز را دریافت کنند.

 

 

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: اتاق عمل ارتوپدی این بیمارستان نیز با توجه به مقیم بودن جراح ارتوپد تا روز شنبه عملیاتی خواهد شد. یعنی وسایل و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار بیمارستان قرار خواهیم داد. دستگاه C Arm نیز مورد نیاز جراح ارتوپد بود که قرار شد در اسرع وقت تهیه شود. دستگاه اکسیژن‌ساز نیز به درخواست رییس این بیمارستان تهیه خواهد شد.

وی با بیان این‌که شرکت‌های تجهیزات پزشکی و خیرین حدود ۱۲۰ میلیون تومان نیز به صورت نقدی به زلزله زدگان اهدا کردند، اظهار کرد: انژکتور دستگاه سی تی اسکن که مورد نیاز است را نیز طی هفته آتی خریداری و نصب خواهیم کرد.

مسائلی ضمن تشکر از تمام شرکت‌های تجهیزات پزشکی که به کمک مردم زلزله زده آمدند، گفت: اتفاقات ارزش‌مند زیادی توسط شرکت‌های تجهیزات پزشکی در مناطق زلزله زده رخ داد. از طرفی تمام ارکان وزارت بهداشت نیز در این زمینه بسیج هستند. حوزه تجهیزات پزشکی نیز در کنار مردم زلزله زده حضور خواهد داشت.

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله زده هنوز به کمک نیاز دارند؛ افرادی که علاقه‌مند به کمک کردن هستند می‌توانند به اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنند. همچنین اگر علاقه دارند پول نقد واریز کنند می‌توانند پول را به حساب دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه واریز کنند تا این دانشگاه بتواند خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم زلزله زده ارائه کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/pRjN2

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک