معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:

افتتاح بیمارستان ۶۳۷ تخت‌خوابی کوثر کردستان

۱۳۹۵/۱۰/۱۳ در ۱۴:۴۹

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افتتاح بیمارستان ۶۳۷ تختخوابی کوثر کردستان خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، سید علی صدرالسادات گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب نگاه به مناطق محروم و طبقات مستضعف کشور از جمله کارهاى بسیار لازم و واجب است؛ ما نیز با رویکرد به فرامین مقام معظم رهبری و همچنین در راستای تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور عملیات ساخت بیمارستان آموزشی ۶۳۷ تخت‌خوابی کوثر کردستان را که بزرگترین پروژه درمانی غرب کشور است و در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان تصویب شد، با مساعدت ویژه دفتر ایشان آغاز کردیم و این پروژه هم اکنون به مراحل پایانی ساخت نزدیک می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: این بیمارستان ۱۰ طبقه با ۶۳۷ تخت کل و زیربنای ۵۴ هزار مترمربع بعد از تکمیل تجهیزات چهارگانه و پزشکی بیمارستان افتتاح خواهد شد.

صدرالسادات افزود: این بیمارستان، دارای بخش‌های بستری اطفال، زنان، مردان، جراحی، ارتوپدی و اورولوژی، چشم پزشکی و عفونی است و شامل ۱۶ تخت اتاق عمل، ۳۰ تخت ICU، ۶۲ تخت بخش اورژانس، آزمایشگاه، بستری و یونیت‌های دندان‌پزشکی و CCU زنان و مردان و کلاس‌های تدریس، پاویون اساتید و آمفی تئاتر می‌شود.

 

بیمارستان کوثر

 

وی همچنین درباره بیمارستان عمومی دهگلان گفت: این بیمارستان با ۳۵ تخت کل و زیربنای ۳۳۵۰ مترمربع در راستای طرح تامین ۲۱ هزار تخت بیمارستانی طی آبان ماه امسال تحویل موقت شد و اقدامات مربوط به خرید و نصب تجهیزات چهارگانه بلافاصله پس از تحویل به دانشگاه آغاز شد.

صدرالسادات ادامه داد: همچنین در راستای طرح تحول نظام سلامت، عملیات عمرانی کلینیک ویژه قروه با زیربنای ۱۶۶۶ مترمربع در سه طبقه به اتمام رسیده و به زودی آماده خدمات رسانی به مردم کردستان خواهد بود.

معاون وزیر بهداشت احداث خوابگاه دانشجویی ۳۰۰ تخت‌خوابی سنندج را از دیگر پروژه‌های اجرایی در سطح استان اعلام کرد و افزود: پروژه احداث خوابگاه ۳۰۰ تخت‌خوابی سنندج با زیربنای ۴۵۰۰ مترمربع در صورت مهیا شدن بستر مناسب تا پایان سال جاری تحویل خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/4kfwY

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک