با حضور وزرای بهداشت روسیه و کشورمان انجام شد

افتتاح خط تولید داروی ام اس در سن پترزبورگ

۱۳۹۵/۰۷/۰۸ در ۱۲:۴۶

خط تولید داروی نوساخت ایرانی درمان ام اس (فینگولیمود) با حضور وزیر بهداشت و هیئت همراه در شهر سن پترزبورگ روسیه آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، فینگولیمود (Fingolimod) یا فینگولید دارویی است که به منظور کاهش تعداد حملات و به تاخیر انداختن ناتوانی در بعضی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) استفاده می‌شود.

عباس کبریایی‌زاده، رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران که پیش از این در نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما از تولید سه دارو با فرمولاسیون ایرانی در روسیه خبر داده بود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و طراحی انجام شده برای همکاری‌های تهران و مسکو در این خط تولید که با حضور مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه به بهره‌برداری رسید، طرف ایرانی انتقال فناوری تولید ماده اولیه داروی فینگولیمود را بر اساس توافق انجام شده با شریک روسی خود اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس این همکاری، مواد اولیه این دارو بر اساس بالاترین استانداردهای جهانی مورد تایید سازمان‌های بین‌المللی قابل عرضه به بازار دارویی روسیه و دیگر کشورها، تولید خواهد شد.

در جریان مذاکرات دکتر هاشمی، وزیر بهداشت کشورمان با ورورنیکا اسکوورتسوا، وزیر بهداشت روسیه، دو پروتکل روابط دارویی و تجهیزات پزشکی و یک برنامه اقدام عملیاتی همکاری‌های بهداشتی بین دولتی و همچنین ١٢ سند از سوی بخش‌های خصوصی دو کشور در مسکو امضا خواهد شد. این اسناد در چهارچوب امضای تفاهم‌نامه مربوط به همکاری بخش‌های بهداشت و درمان دو کشور نهایی شده که آذر ماه سال گذشته و درجریان سفر ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه به ایران مورد توافق قرار گرفت. در چهارچوب این توافق‌ها تاکنون چندین هیئت روسی و ایرانی با سفر متقابل، مذاکرات گسترده‌ای را برای توسعه همکاری‌ها انجام داده‌اند که تشکیل کارگروه مشترک دارویی و تجهیزات پزشکی بین دو کشور نیز از دستاوردهای آن است. همچنین بر اساس برنامه تنظیم شده، قرار است وزیر بهداشت در مسکو با گروهی از پزشکان ایرانی مقیم روسیه دیدار و از یک مرکز پیشرفته مغزی نیز بازدید کند. توسعه بیشتر همکاری‌ها در حوزه سلامت و درمان، تجهیزات پزشکی، تبادل تجربیات و شناسایی عرصه‌های نو برای گسترش روابط در این بخش‌ها نیز از دیگر محورهای مذاکرات وزیر بهداشت با مقام‌های روسیه در سفر دو روزه به این کشور اعلام شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/0I2uB

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک