افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی لرستان

۱۳۹۴/۱۱/۰۱ در ۱۱:۴۸

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ظهر امروز  با حضور وزیر بهداشت، هیئت همراه و جمعی از مسئولان استان لرستان افتتاح شد.

حسن هاشمی در حاشیه مراسم افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت در استان رضایت بخش بوده، اما شهرستان‌های استان مشکلات خاص خود را دارند که در این زمینه شرکا باید در این طرح کمک کنند.

وی مشکل کمبود نیروی متخصص در لرستان را یکی از مشکلاتی استان برشمرد و افزود: این موضوع به‌طور جدی پیگیری می‌شود و در حال حاضر نیز بیش از ۴۰ درصد پزشک‌های متخصص لرستان بومی هستند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تعداد پزشکان متخصص در این استان کافی نیست، عنوان کرد: هر ساله یک نوبت پزشک متخصص در مناطق محروم توزیع می‌شود و از طرفی هم اکنون وضعیت حضور پزشک متخصص در سراسر استان لرستان نسبت به  سال‌های قبل وضعیت قابل توجهی دارد.

وی با اشاره به اینکه گستردگی خدمات درمانی و بهداشتی در مناطق محروم بسیار سخت است، بیان کرد: در این سفر بر ارائه تسهیلات، خدمات کارکنان و ایجاد تجهیزات لازم در مناطق محروم تأکید می‌شود.

حسن هاشمی صبح امروز از استان کرمانشاه وارد شهرستان دلفان شد و پس از بازدید از بیمارستان ابن‌سینای این شهرستان از بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان سلسله نیز بازدید به عمل آورد.

افتتاح رستوران مرکزی و مسجد دانشگاه علوم پزشکی لرستان شرکت در همایش خیران سلامت و سفر به دو شهرستان ازنا و الیگودرز از دیگر برنامه امروز وزیر بهداشت به استان لرستان است.

در روز دوم سفر وزیر بهداشت بخش اورژانس بیمارستان کوهدشت افتتاح می‌شود و پس‌ از آن نیز با حضور وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان پلدختر نیز بازدید انجام می‌شود.

نشست مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی لرستان و امضاء چند تفاهم‌نامه مهم از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه وزیر بهداشت به استان لرستان است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rvsYL

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک