مدیرعامل انجمن اتیسم در گفت‌وگو با ایران پزشک مطرح کرد:

افتتاح کتاب‌خانه اتیسم / اهمیت ورود کودکان اتیسم به مناسبات اجتماعی

۱۳۹۷/۰۳/۰۱ در ۱۶:۲۴

اتیسم

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: در حال حاضر به علت عدم شناخت جامعه و توجه مسئولین، کودکان اتیسم با عملکرد بالا نیز در خانه‌ها منزوی شده و تعاملات اجتماعی مناسبی ندارند. اگر کودک یا نوجوان اتیسم به جامعه وارد نشود، دچار پس‌رفت می‌شود.

سعیده صالح غفاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایران پزشک گفت: طیف اختلال اتیسم طیف گسترده‌ای از عملکرد پایین تا عملکرد بالا را شامل می‌شود و بسیاری از بچه‌های اتیسم از عملکرد بالا تا متوسط قرار می‌گیرند. اگر تشخیص و غربالگری زیر ۳ تا ۴ سال انجام شود، این کودکان آموزش پذیر هستند و می‌توانند در جامعه و مدرسه حضور داشته باشند یا در مراکزی مثل کتاب‌خانه حاضر شوند.

وی افزود: البته باید توجه کرد این افراد همواره در طیف اتیسم قرار دارند و مشکلات و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی آن‌ها باعث تفاوت می‌شود. کارهایی مثل ایجاد این کتاب‌خانه باعث ورود این بچه‌ها به جامعه می‌شود.

صالح غفاری ادامه داد: در حال حاضر به علت عدم شناخت جامعه و توجه مسئولین، کودکان اتیسم با عملکرد بالا نیز در خانه‌ها منزوی شده و تعاملات اجتماعی مناسبی ندارند. اگر کودک یا نوجوان اتیسم به جامعه وارد نشود، دچار پس‌رفت می‌شود.

مدیرعامل انجمن اتیسم درباره این کتاب‌خانه گفت: در حال حاضر ۶۰ جلد کتاب از حوزه اتیسم توسط یکی از بچه‌های اتیسم جمع آوری شده و این مرکز نیز توسط یک خیر اهدا شده است. از مردم نیز می‌خواهیم در این کتاب‌خانه عضو شوند و کنار بچه‌های اتیسم باشند تا این مرکز به یک محفل گرم فرهنگی تبدیل شود.

صالح غفاری در پایان اظهار کرد: برای افرادی که بخواهند مراسم فرهنگی در این مرکز برگزار کنند نیز آمادگی کامل وجود دارد و امیدواریم شهرداری منطقه نیز کمک کند که طبقه دوم این ساختمان نیز به مجموعه اتیسم اضافه شود.

گفتنی‌ست این کتاب‌خانه امروز در آدرس خیابان جمهوری، خیابان برادران یاسری، نبش دیلمان، پلاک ۲ افتتاح شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/pGv6v

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

+

۱ دیدگاه

  1. محمدرضا کلانتری

    on ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ -

    با سلام وعرض تشکر وسپاس از تلاش شبانه‌روزی و بدون وقفه مدیر عامل محترم انجمن اتیسم ایران و برخی از همکارانشان که با تلاش خستگی ناپذیر، گام های موثری در جهت ارتقاء سطح آگاهی جامعه، شناخت اتیسم و توانمندسازی این عزیزان بر داشته اند لذا اینجانب بعنوان یکی از اعضاء کوچک خانواده اتیسم از همه عزیزان عاجزانه درخواست میکنم این انسان شایسته و خیر خواه را صادقانه و صمیمانه بخاطر زنده ماندن روح انسانیت یاری کنند تا انشاءالله این تفکر جاودانه گردد و از توانمندی بچه های طیف اتیسم حداکثر استفاده در راستایی خدمت رسانی به جامعه انجام پذیرد که این بزرگترین خدمت به بشریت است (درود بر همه انسانها بی ادعا)