جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه خبر داد:

افتتاح ۱۲ بیمارستان صحرایی در جنوب شرق کشور

۱۳۹۵/۰۹/۲۲ در ۱۶:۱۶

با حضور رییس مجلس، وزیر بهداشت و فرماندهان ارشد سپاه و مسئولان استانی در منطقه جنوب شرق کشور، ۱۲ بیمارستان صحرایی به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، سردار امان الله گشتاسبی، جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه در این رابطه گفت: امروز ۱۰ بیمارستان صحرایی و ۲ بیمارستان فوق تخصصی در جنوب شرق کشور افتتاح شد. این ۱۲ بیمارستان صحرایی در هفته وحدت در سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان فعالیت و خدمات ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: از سال ۸۸ تا سال گذشته، ۳۱ بیمارستان صحرایی در شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان دایر شده است. در این مدت به یک میلیون و ۴۰۰ بیمار خدمات‌دهی شد و این آمار قابل توجه است. بیمارستان‌های صحرایی دارای همه امکانات و تجهیزات یک بیمارستان مدرن است.

گشتاسبی با اشاره به این‌که تاکنون ۱۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان‌های صحرایی انجام شده، عنوان کرد: نتایج بسیار خوب در بیمارستان‌های صحرایی در سال‌های گذشته باعث شده امسال هم این بیمارستان‌ها در استان برپا شود. بالای ۱۰۰۰ نفر پزشک و نفرات متخصص در بیمارستان‌های صحرایی مستقر شده‌اند.

وی افزود: در راستای اجرای ایجاد امنیت در استان تلاش‌های زیادی شده و در کنار آن به موضوع بهداشت، محرومیت زدایی و عمران در منطقه نیز توجه شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/C0u4V

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک