سخنگوى وزارت بهداشت در نشست خبرى دهه فجر:

افزایش شاخص تعداد تخت بیمارستانی به ازای هزار نفر جمعیت

۱۳۹۵/۱۱/۱۲ در ۱۴:۴۶

سخنگوى وزارت بهداشت در نشست خبرى که به مناسبت دهه فجر برگزار شد گفت: در سال ۵۵ به ازاى هزار نفر جمعیت، ١/۵ تخت بیمارستانى داشتیم؛ در سال ٩٢ باز هم همین عدد وجود داشت، اما هم اکنون در عرض سه سال این شاخص به ١/٧ تخت به ازاى هزار نفر جمعیت رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، ایرج حریرچی با اشاره به بازسازی ٢ میلیون و ۵۵٠ هزار مترمربع فضاى درمانى در کشور گفت: در سال ۵۵ به ازاى هزار نفر جمعیت، ١/۵ تخت بیمارستانى داشتیم؛ در سال ٩٢ باز هم همین عدد وجود داشت.

وی افزود: هم اکنون در عرض سه سال این شاخص به ١/٧ تخت به ازاى هزار نفر جمعیت رسیده است. کاهش ٣٨ درصدى واردات اقلام دارویى تا پایان سال ٩۴ وجود داشت، کاهش پرداخت از جیب بیماران صعب العلاج و خاص نیز اتفاق افتاد که از ۴۵ به ١٢ درصد رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: وابستگى بازار دارویى به میزان ٣٠٠ میلیون دلار کاهش یافت، قیمت تجهیزات پزشکى نیز بین ٢۵ تا ٣٠ درصد کاهش یافته است.

حریرچى ضمن اشاره به انتشار ۱۳ جلد از کتاب‌های استانداردهای بیمارستان ایمن، گفت: ۵٧٠ بیمارستان از لحاظ بازسازى و ایمن‌سازى بررسى شدند.

 

ماجرای سهام پالایشگاه نفت اصفهان

سخنگوى وزارت بهداشت در نشست خبرى در پاسخ به سوالی در خصوص صدور قرار بازداشت براى برخى مدیران وزارت بهداشت در رابطه با پرونده سهام پالایشگاه نفت اصفهان، گفت: رابطه خوبی بین دستگاه‌های نظارتی و وزارت بهداشت برقرار است و قرار بازداشتى در مورد پالایشگاه نفت اصفهان صادر نشده و این پرونده مربوط به این دوره نمى‌شود. رسیدگى قانونى لازم در این خصوص انجام مى‌شود.

 

تفاوت دریافتی پزشکان و پرستاران

وی در رابطه با تفاوت دریافتى پزشکان و پرستاران نیز گفت: ٩٩ درصد پزشکان و پرستاران در مراکز درمانى مثل خواهر و برادر و بدون مشکل کار مى‌کنند. بعد از طرح تحول نسبت اختلاف دریافتى پزشکان و پرستاران به میزان قابل توجهى کاهش یافت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/nQ80r

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک