معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:

افزایش میانگین تامین تخت بستری تا ۷ هزار عدد در دولت تدبیر و امید

۱۳۹۵/۰۹/۱۳ در ۰۹:۵۷

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از افزایش ۲۵ درصدی تخت‌های بیمارستانی کشور خبر داد و گفت: توانسته‌ایم میانگین تامین تخت در دولت یازدهم را به حدود هفت هزار تخت در سال افزایش دهیم.

به گزارش ایران پزشک، سید علی صدرالسادات گفت: از مجموع ۴۵۲ پروژه در طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی، ۳۱ پروژه بالای ۲۰۰ تخت دارند.

ویدر خصوص طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت بیمارستانی ادامه داد: این طرح که از شهریور ماه ۹۴ با هدف افزایش تعداد تخت‌های درمانی کشور آغاز به کار کرد گامی موثر در راستای رسیدن به هدف تامین ۲/۶ تخت به ازای هر هزار نفر است.

معاون توسعه وزیر بهداشت گفت: در این طرح که حدود ۲۵ درصد تخت‌های موجود کشور افزایش می‌یابند یا نوسازی می‌شوند توانسته‌ایم میانگین تامین این تعداد تخت را در دولت یازدهم به حدود هفت هزار تخت در سال افزایش دهیم.

وی افزود: طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت شامل ۲۱۴ پروژه بیمارستانی و ۲۳۸ پروژه توسعه بخش‌ها می‌شود که از این تعداد ۳۱ پروژه مربوط به بیمارستان‌های بالای ۲۰۰ تخت با تامین مجموع ۸۵۵۴ تخت می‌شود.

صدرالسادات اظهار کرد: تاکنون در این طرح ۱۲ هزار و ۴۳۶ تخت با متراژ یک میلیون و ۸۰ هزار مترمربع در بحث توسعه و تکمیل بیمارستان‌ها تحویل شده است.

معاون وزیر بهداشت با بیان این‌که تدابیر ویژه برای تامین نیروی انسانی و تجهیز این بیمارستان‌ها نیز دیده شده، تاکید کرد: در موضوع تجهیز این بیمارستان‌ها ۱۰ هزار و ۴۵۰ تخت بیمارستانی طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ تجهیز شده‌اند.

وی در ادامه اظهار داشت: نوع خدمات‌دهی این بیمارستان‌ها به دو نوع عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند که بخش تخصصی شامل بیمارستان‌های کودکان، سوختگی، قلب، روانی، تنفسی، پوست، چشم و گوش و حلق و بینی می‌شود.

صدرالسادات گفت: برای این منظور بسترسازی برای راه اندازی و تجهیز بیشترین تعداد تخت بیمارستانی در سال‌های پس از انقلاب مربوط به سال ۹۵ و با برنامه‌ریزی برای تجهیز ۱۲ هزار تخت بیمارستانی بوده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Nz9ak

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک