وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

اقتصادیون تاب توجه دولت به سلامت را ندارند

۱۳۹۵/۱۱/۱۸ در ۱۶:۱۶

وزیر بهداشت در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های بهداشتی درمانی استان گلستان با اشاره به اولویت یافتن سلامت در دولت یازدهم، گفت: در آخرین نظرسنجی وزارت کشور نیز، سلامت و امنیت بالاترین رضایتمندی را از نگاه مردم کسب کرده و این جزو افتخارات کشور است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: امروز قدرتمندترین کشور در منطقه از لحاظ دانش و مهارت هستیم.

وی ادامه داد: گاهی اوقات برخی از ما بیشتر به فکر خودمان هستیم تا دیگران و به جای این‌که به کشور فکر کنیم، به شهر خودمان فکر می‌کنیم و به جای این‌که به شهرمان فکر کنیم، به خانواده خودمان و بعد فقط به خودمان توجه می‌کنیم. اگر گروه‌گرایی و خودمحوری را کنار بگذاریم، با سرعت بیشتری می‌توانیم آرزوهای بر زمین مانده را محقق کنیم.

هاشمی افزود: یکی از اتفاقاتی که در این دولت افتاد توجه به یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های حکومت بود که از جمله وظایف حکومت‌ها در کنار امنیت، ارتقای دانش و ارائه خدمات است.

وزیر بهداشت با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی گفت: انتظار ما این بود که برخی از حاشیه‌نشینی‌ها و مهاجرت افسارگسیخته اتفاق نیفتد. در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون نفر حاشیه‌نشین داریم. اگر در حوزه رفاه اجتماعی بهتر کار کرده بودیم، بخشی از این آسیب‌ها مثل حاشیه‌نشینی را شاهد نبودیم.

هاشمی با اشاره به اولویت یافتن سلامت در دولت یازدهم، اظهار کرد: خوشحالیم که در این دولت به بخشی از آرزوها در حوزه سلامت جامه عمل پوشیده شد. هزینه‌ای که در بخش سلامت انجام می‌شود هنوز با متوسط هزینه‌ای که کشورهای همسایه می‌کنند فاصله دارد و این یعنی بخشی از عقب‌ماندگی‌های ما به خاطر کم‌توجهی است. توجه متوسطی که دولت یازدهم به سلامت انجام داده را برخی اقتصادیون بر نمی‌تابند و همه چیز را در ریل و جاده و صنعت و پالایشگاه و کارخانه می‌بینند.

 

هاشمی

 

وی ادامه داد: بخشی از مشکلات امروز ما که مطالبات بیمه‌ای است ناشی از همین نگاه است، در حالی‌که سلامت محور توسعه در کنار امنیت است و نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی دارد. مگر می‌شود ملتی سالم نباشند و بعد توسعه پیدا کنند. حتی امنیت هم می‌تواند تحت تاثیر سلامت باشد.

هاشمی گفت: دولت یازدهم توجه ویژه‌ای کرد و کارهای بسیار زیادی به دست مردان و زنان در مجموعه دولت و خارج از دولت و مجلس و قوه قضاییه انجام شد. امروزه دستاوردی را در اختیار داریم که رضایتمندی در سراسر کشور ایجاد کرده و در همه نظرسنجی‌ها بالاترین رتبه به سلامت تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به رضایتمندی مردم در حوزه سلامت، افزود: در آخرین نظرسنجی وزارت کشور نیز، سلامت و امنیت بالاترین رضایتمندی را از نگاه مردم کسب کرده و این جزو افتخارات کشور است.

هاشمی اظهار کرد: آن‌چه مردم را متقاعد می‌کند این است که احساس کنند مسئولین فقط به آن‌ها فکر می‌کنند و اگر ببیند وزیر و وکیل و استاندار و فرماندار و غیره به مردم فکر می‌کنند، همان‌طور که تا امروز از مسئولین جلوتر حرکت کرده‌اند، انقلاب و کشور را یاری خواهند کرد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: نسبت به مشکلاتی که در صنف ما اعم از پرستاران و پزشکان و پیراپزشکان و کارکنان در رابطه ما معوقات وجود دارد عذرخواهی می‌کنم و امیدواریم با توجه به قول‌های رییس جمهور و مسئولین اقتصادی، گشایشی در کار حاصل شود.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک