وزیر بهداشت در مراسم افتتاح 180 خانه بهداشت در آذربایجان غربی؛

اقلام دارویی مورد حمایت دولت از ۲۷۵ به ۴۶۵ قلم رسید

۱۳۹۵/۰۳/۱۱ در ۰۸:۱۰

وزیر بهداشت از تهیه و تجویز داروی ویتامین D برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان ۱۸۰ باب خانه بهداشت در آذربایجان غربی گفت: این قرص ۵۰ هزار واحدی و به صورت قرص مرواریدی است که در برنامه کشوری به افراد بالاتر از ۱۲ سال هر ماه یک قرص و به دو تا ۱۲ ساله‌ها هر دو ماه یک قرص داده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ۲۰ هزار خانه بهداشت پیش از دولت تدبیر و امید در کشور وجود داشت، اظهارکرد: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و توجه ویژه این دولت به مقوله سلامت و بهداشت و درمان، دو هزار و ۵۰۰ خانه بهداشت نوسازی و بازسازی شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اقلام دارویی مورد حمایت دولت از ۲۷۵ قلم به ۴۶۵ قلم رسیده است.

هاشمی در خصوص تحولات صورت گرفته پس از اجرای طرح تحول سلامت در آذربایجان غربی گفت: در طول اجرای این طرح به ۲ میلیون نفر در این استان خدمات بهداشتی ارائه شده است.

وی افزود: در قالب این طرح به ۴۵۰ هزار نفر در حاشیه شهرهای آذربایجان غربی خدمات بهداشتی درمانی ارائه کردیم.

او اضافه کرد: به ازای هر سه هزار نفر، یک نفر مراقب سلامت و هر ۴۵ هزار نفر سه پزشک عمومی در استان مستقر شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: دولت در راستای طرح تحول نظام سلامت و کاهش پرداخت ۳۰ درصدی از جیب مردم و رساندن آن به سه تا پنج درصد، یک هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه کرده است.

هاشمی افزود: برای مناطق محروم و روستایی آذربایجان غربی ۲۰۰ متخصص جذب و برای بهداشت مناطق محروم ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: در سایه اقدامات دولت تدبیر و امید، ۱۰ مرکز ام.آر.آی و سی.تی.اسکن در آذربایجان غربی راه اندازی شده است.

او اظهارکرد: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید سه هزار نفر نیز جذب دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی شدند.

در این مراسم، با دستور رییس جمهور، عملیات اجرایی تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و برنامه تامین و گسترش مراقبت‌های اولیه بهداشتی و خدمات نوین سلامت در حاشیه شهرها و سایر مناطق شهری آغاز شد.

پایان پیام/

image_print

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک