وزیر بهداشت در مراسم افتتاح 180 خانه بهداشت در آذربایجان غربی؛

اقلام دارویی مورد حمایت دولت از ۲۷۵ به ۴۶۵ قلم رسید

۱۳۹۵/۰۳/۱۱ در ۰۸:۱۰

وزیر بهداشت از تهیه و تجویز داروی ویتامین D برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح همزمان ۱۸۰ باب خانه بهداشت در آذربایجان غربی گفت: این قرص ۵۰ هزار واحدی و به صورت قرص مرواریدی است که در برنامه کشوری به افراد بالاتر از ۱۲ سال هر ماه یک قرص و به دو تا ۱۲ ساله‌ها هر دو ماه یک قرص داده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ۲۰ هزار خانه بهداشت پیش از دولت تدبیر و امید در کشور وجود داشت، اظهارکرد: در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و توجه ویژه این دولت به مقوله سلامت و بهداشت و درمان، دو هزار و ۵۰۰ خانه بهداشت نوسازی و بازسازی شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اقلام دارویی مورد حمایت دولت از ۲۷۵ قلم به ۴۶۵ قلم رسیده است.

هاشمی در خصوص تحولات صورت گرفته پس از اجرای طرح تحول سلامت در آذربایجان غربی گفت: در طول اجرای این طرح به ۲ میلیون نفر در این استان خدمات بهداشتی ارائه شده است.

وی افزود: در قالب این طرح به ۴۵۰ هزار نفر در حاشیه شهرهای آذربایجان غربی خدمات بهداشتی درمانی ارائه کردیم.

او اضافه کرد: به ازای هر سه هزار نفر، یک نفر مراقب سلامت و هر ۴۵ هزار نفر سه پزشک عمومی در استان مستقر شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: دولت در راستای طرح تحول نظام سلامت و کاهش پرداخت ۳۰ درصدی از جیب مردم و رساندن آن به سه تا پنج درصد، یک هزار میلیارد ریال در آذربایجان غربی هزینه کرده است.

هاشمی افزود: برای مناطق محروم و روستایی آذربایجان غربی ۲۰۰ متخصص جذب و برای بهداشت مناطق محروم ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: در سایه اقدامات دولت تدبیر و امید، ۱۰ مرکز ام.آر.آی و سی.تی.اسکن در آذربایجان غربی راه اندازی شده است.

او اظهارکرد: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید سه هزار نفر نیز جذب دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی شدند.

در این مراسم، با دستور رییس جمهور، عملیات اجرایی تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و برنامه تامین و گسترش مراقبت‌های اولیه بهداشتی و خدمات نوین سلامت در حاشیه شهرها و سایر مناطق شهری آغاز شد.

پایان پیام/

Print Friendly
پیوندک: http://iranmd.com/DNLHc

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک