زالی درباره الکترونیکی شدن انتخابات نظام پزشکی گفت:

الکترونیکی شدن انتخابات راه‌کارافزایش مشارکت است

۱۳۹۵/۰۸/۱۷ در ۲۱:۳۹

رییس سازمان نظام پزشکی کشور، الکترونیکی شدن انتخابات نظام پزشکی را راه‌کار منطقی جهت افزایش مشارکت دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از فارس، علیرضا زالی در مورد الکترونیکی شدن انتخابات نظام پزشکی گفت: ما نظراتی در این زمینه داشته‌ایم، زیرا آسیب‌شناسی ادوار گذشته در مجموعه نظام‌های مدنی رو به رشد، با کاهش مشارکت مواجه بوده و بر همین اساس باید شرایط افزایش مشارکت را فراهم سازیم.

وی با بیان این‌که سازمان نظام پزشکی یکی از قدیمی‌ترین نهادهای صنفی کشور تلقی می‌شود، افزود: بر همین اساس تاکنون در این سازمان چندین بار قانون گذاشته‌اند و اهمیت آن تا حدی بوده که تا ۷ بار این قانون ویرایش شده است.

رییس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بخش زیادی از توفیقات وابسته به زیرساخت‌های توسعه سیاسی و اقتصادی است و این مسئله در قانون جدید نظام پزشکی نیز که بسیار مترقی بوده مورد توجه قرار داشته است.

زالی اضافه کرد:‌ هر چه شرکت‌کنندگان در این انتخابات بیشتر باشند نظام پزشکی پشتیبان آرای بیشتری بوده و قدرت تحرک و اعمال قدرت سازمانی افزایش می‌یابد و از آن‌جایی که جامعه پزشکی در همه روزها همچون ایام تعطیل فعال هستند از راهکارهای مترقی برای افزایش مشارکت پزشکان در انتخابات نظام پزشکی، الکترونیکی کردن آن است.

وی بیان داشت:‌ از الکترونیکی شدن انتخابات نظام پزشکی استقبال می‌کنیم، زیرا این مسئله راه‌کار منطقی جهت افزایش مشارکت است؛ البته موضوع ایجاد امنیت خاطر برای افراد شرکت‌کننده با تهیه زیرساخت‌های مناسب در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

رییس سازمان نظام پزشکی با اشاره به این‌که ما آمادگی داریم از الکترونیکی شدن انتخابات بهره‌مند شویم، گفت: برای این‌که این مسئله شکل قانونی بگیرد، در آیین‌نامه انتخاباتی باید به صراحت روش و شیوه انتخابات در نظر گرفته شود.

زالی در مورد این‌که گفته می‌شود مذاکراتی با سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جهت شرکت در انتخابات نظام پزشکی انجام شده، گفت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ما ارتباط کاری و حرفه‌ای دارد و شأن ایشان بسیار بالاتر از این است که بنده به ایشان توصیه کنم در این انتخابات شرکت کنند یا خودشان خواستار حضور باشند.

وی تاکید کرد: صحبت‌های ما با آقای نوربخش، صنفی، حرفه‌ای و در موضوعاتی همچون بیمه و تعرفه‌هاست و مطلقاً در زمینه شرکت ایشان در انتخابات حرفی نبوده و موضوع صحت ندارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/YOdGL

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک