امکان ابتلا به سرطان با مصرف غذاهای مانده

۱۳۹۵/۱۲/۱۲ در ۱۴:۳۱

یک فوق تخصص گوارش با بیان این‌که غذاهای سنتی ایرانیان در گذشته بسیار سالم بودند، گفت: در حال حاضر غذاهای کنسروی، سوسیس و کالباس، ترشیجات و غذاهای مانده که دارای نیترات هستند امکان ایجاد سرطان به خصوص نوع گوارشی را افزایش می‌دهند.

به گزارش ایران پزشک، محمد جعفر فره‌وش گفت: اوایل قرن اخیر متوسط عمر انسان‌ها به ۸۰ سال رسیده است. با توجه به افزایش سن افراد جوامع مختلف و این‌که سرطان عمدتا در سنین بالاتر از ۴۰ سال اتفاق می‌افتد و همچنین عوامل محیطی، تغذیه‌ای، کاهش تحرک، مصرف سیگار و فست فوت‌ها سبب گسترش سرطان شده است.

وی افزود: غذاهای سنتی ایرانیان در گذشته بسیار سالم بودند، اما غذاهای کنسروی، سوسیس و کالباس، ترشیجات و غذاهای مانده که دارای نیترات هستند امکان ایجاد سرطان به خصوص نوع گوارشی را افزایش می‌دهند.

این فوق تخصص گوارش در رادیو «گفت‌وگو» اظهار کرد: خوشبختانه بخش‌های گوارش و آندوسکوپی قوی و خوبی داریم که در تشخیص و برداشت سرطان‌های اولیه بسیار دقیق عمل می‌کنند و بسیاری از داروهای جدید در اختیار بیماران قرار دارد. به طور کلی استانداردهای بسیار بالایی در ایران داریم که سبب می‌شود افراد از خارج از کشور برای درمان به ایران مراجعه کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/IC0VS

برچسب‌ها, , , , , , , , ,

ایران پزشک