وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی طرح تحول سلامت در زاهدان:

انتظار تعریف از طرح تحول سلامت را نداریم، اما قدم‌های خیر دولت دیده شود

۱۳۹۵/۰۹/۲۲ در ۱۶:۰۷

وزیر بهداشت در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی طرح تحول سلامت در زاهدان، طرح تحول سلامت را یارانه جدید دولت یازدهم دانست و گفت: امیدوارم همه تلاش کنند تا طرح تحول سلامت با سلامت پیش برود.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی با اشاره به این‌که مشکلات این دولت قابل قیاس با گذشته نیست، گفت: در آغاز راه این دولت، وضعیت خزانه مشخص بود و بعد هم در دوره‌ای که قیمت نفت به زیر یک سوم قیمت کاهش یافت، دولت گرفتار قیمت نفت شد و حتی یارانه‌ها را یک روز هم قطع نکرد و یارانه جدیدی با عنوان طرح تحول سلامت را به مرحله اجرا گذاشت.

وی افزود: شب گذشته در زابل بودیم که نماینده حضرت آیت‌الله سیستانی می‌گفت از صبح تا شب مشکلات ما درخواست کمک برای بیماران بود و امروزه این مشکلات به کمتر از اعداد یک دست رسیده است. با این حال انتظار نداریم همه از طرح تحول سلامت تعریف کنند و در عین حال انتظار نداریم کسانی که مدعی حمایت از مستضعفین هستند هم قدم‌های خیر دولت را نبینند.

وزیر بهداشت با اشاره به سیاست‌زدگی کشور، اظهار کرد: متاسفانه کشور ما سیاست‌زده است و وقتی کسی در جریان دروغ قرار بگیرد، دیگر نمی‌تواند واقعیت‌ها را ببیند و به خاطر منافع گروهی و جناحی، چشم را بر خدماتی که به مردم ارائه می‌شود، می‌بندد و در این‌جا کشور ضرر می‌کند.

هاشمی با اشاره به افتتاح پروژه بیمارستان چشم‌پزشکی الزهرا، گفت: یکی از پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌کنیم همین بیمارستان چشم‌پزشکی الزهرا است که در آن همه چیز از پذیرش تا بستری شدن کامل است.

وی سیستم مالی وزارت بهداشت را یکی از منظم‌ترین سیستم‌های مالی دانست و افزود: سیستم ما در وزارت بهداشت برای پرداخت هزینه‌ها تعهدی است و جزو معدود وزارت‌خانه‌هایی هستیم که سیستم مالی آن منظم است و به این خاطر تشویق شدیم و از دولت جایزه گرفتیم.

هاشمی اظهار کرد: وقتی دریافتی پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان را می‌دیدم، حداقل در ۱۰۰ نفر اول، افرادی از مناطق محروم حضور داشتند.

وزیر بهداشت، نیروی تخصصی پزشکی را یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی کشور دانست و اظهار کرد: برخی نمی‌خواهند متوجه شوند که نیروی تخصصی پزشکی یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی ما است. مقام معظم رهبری دو سال پیش که از بیمارستان مرخص می‌شدند گفتند که باید قدردان مجموعه درمانی باشیم. با این حال برخی هستند که پول مردم را می‌گیرند و علیه سرمایه‌های کشور کار می‌کنند.

وی افزود: زمانی مجله گل آقا عکسی را در زمان رییس جمهوری ریگان انداخته بود که چمدانی دستش بود و چشمش را در این‌جا عمل کرده و از بیمارستان چشم‌پزشکی الزهرا تعریف کرده بود؛ هرچند این طنز بود و اغراق داشت، اما در حال حاضر می‌توان گفت که کمتر مرکز درمانی چشم‌پزشکی مثل این مرکز وجود دارد.

هاشمی با اظهار امیدواری برای پیش‌رفت طرح تحول سلامت،‌گفت: امیدوارم همه تلاش کنند تا طرح تحول سلامت با سلامت پیش برود و مشکلاتش برطرف شود. مطمئنم که مجلس در قالب برنامه ششم و بودجه سال ۹۶ به این طرح کمک خواهد کرد و مشکلات بیمه‌ها را به حداقل خواهند رساند تا بتوانند وظیفه خود را انجام دهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Z4sMA

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک