رییس بیمارستان مسیح دانشوری مطرح کرد:

انجام ۱۹۰ پیوند ریه در مرکز مسیح دانشوری

۱۳۹۶/۰۶/۲۵ در ۲۳:۲۰

رییس بیمارستان مسیح دانشوری از انجام ۱۹۰ پیوند ریه و ۲۲۰ پیوند قلب در این مرکز خبر داد و گفت: پیوند ریه یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین پیوندهایی است که در حوزه پزشکی انجام می‌شود، به طوری‌که حتی کشورهای منطقه و آن‌هایی که مدعی هستند هم نمی‌توانند جراحی‌های پیوند قلب و ریه را انجام دهند.

به گزارش ایران پزشک، علی‌ اکبر ولایتی در نشست خبری که به مناسبت انجام عمل جراحی پیچیده، طولانی و موفقیت‌آمیز سرطان تیروئید و پیوند قلب و ریه در بیمارستان مسیح دانشوری انجام شد، گفت: تاکنون ۱۹۰ پیوند ریه در مرکز مسیح دانشوری انجام شده که در یک مورد پیوند مشترک دو ریه و یک قلب را داشته‌ایم. در عین حال تاکنون در این مرکز ۲۲۰ پیوند قلب نیز انجام شده است.

وی با اشاره به حضور بخشی از تیم جراحی سرطان تیروئیدی که بسیار پیچیده بوده و ۱۹ ساعت به طول انجامید، افزود: حضور این افراد، گوشه‌ای از همکاری دسته‌جمعی متخصصین مختلف است که نشان می‌دهد کارهایی را که در ابتدا نشدنی به نظر می‌رسند، می‌توانیم با کمک خدا انجام دهیم که این اقدامات پزشکی در خاورمیانه و در میان کشورهای منطقه بی‌نظیر است.

ولایتی ادامه داد: باید توجه کرد که پیوند ریه یکی از حساس‌ترین و سخت‌ترین پیوندهایی است که در حوزه پزشکی انجام می‌شود، به طوری‌که حتی کشورهای منطقه و آن‌هایی که مدعی هستند هم نمی‌توانند جراحی‌های پیوند قلب و ریه را انجام دهند. این در حالی است که این جراحی‌ها در ایران انجام می‌شود و این موضوع موجب افتخار جمهوری اسلامی و از دستاوردهای این نظام است.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری با بیان این‌که موفق شده‌ایم پیوند قلب و ریه را به طور هم‌زمان انجام دهیم، بیان کرد: امیدوارم بتوانیم پیوند پانکراس و کلیه را هم به طور همزمان انجام دهیم که در این صورت به افراد مبتلا به دیابت کمک زیادی می‌شود.

ولایتی از گسترش اتاق‌های عمل پیوند این بیمارستان‌ از شش به ۱۲ مورد خبر داد و در پایان گفت: با این اقدام تعداد پیوندهای‌مان افزایش می‌یابد و با به دست آوردن تسهیلات جدید می‌توانیم خدمات بیشتری را به مردم شریف ایران ارائه دهیم و از نظر کیفی نیز خدمات‌مان را ارتقا دهیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ELL8Z

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک