گشایش پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب با حضور پروفسور سمیعی

انجمن جراحان مغز ایران ۶۵ ساله شد

۱۳۹۵/۰۱/۲۹ در ۱۸:۴۹

مراسم گشایش پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب با حضور پروفسور مجید سمیعی در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پروفسور مجید سمیعی رییس پنجمین سمپوزیوم جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب در مراسم افتتاحیه این رویداد ضمن ابراز خرسندی از حضور مهمانان برجسته خارجی اظهار کرد: با توجه به دعوت بنده تقریبا از تمامی نقاط دنیا و از قاره‌های آسیا، افریقا، اروپا، امریکای شمالی و لاتین سفیرانی حضور دارند و باعث افتخار بنده است که متخصصان برجسته حوزه مغز و اعصاب بیش از ۹۰ کشور در بزرگترین رویداد علمی حضور دارند.

وی در صحبت‌هایش به نقش مهم فدراسیون جهانی مغز و اعصاب اشاره کرد و گفت: یکی از نکته‌های مهم پیشرفت حوزه جراحی مغز و اعصاب، فعالیت‌های گسترده این فدراسیون بوده که همه اعضای هیئت مدیره آن در این رویداد علمی حضور دارند.

سمیعی افزود: از دو سال پیش این فدراسیون جهانی تصمیم به برگزاری این رویداد علمی در ایران گرفت و مسئولیت برگزاری این رویداد مهم بر عهده بنده گذاشته شد.

رییس پنجمین سمپوزیوم جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب با تشکر ویژه از معاون علمی و فناوری رییس جمهور بیان کرد: باید توجه داشت که اجرای این امر بدون همکاری معاونت علمی و  فناوری ریاست جمهوری و انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور امکان‌پذیر نبود.

وی با اشاره به جشن ۶۵ سالگی انجمن جراحان مغز ایران عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سخنرانی‌های علمی این رویداد مهم از سوی این انجمن انجام شده تا برجسته‌ترین متخصصان بتوانند در بازه زمانی مشخص به سخنرانی خود بپردازند.

سمیعی در پایان از تلاش‌های بی‌وقفه تیم اجرایی معاونت علمی و فناوری به دبیری علیرضا دلیری و علی جعفری رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران تشکر کرد. همچنین از حضور مقامات کشورهای مختلف تشکر کرد و گفت: باعث افتخار است که رییس جمهور صربستان و نخست وزیر ایالت نیدرزاکسون آلمان به همراه هیئت ۳۰ نفره دعوت ما را برای حضور در این رویداد پذیرفتند. همچنین همکاری مقامات هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این رویداد علمی بسیار تاثیرگذار بود.

طی این مراسم از تندیس پروفسور سمیعی به پاس بیش از چهار دهه تلاش و فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه مغز و اعصاب با حضور شهردار تهران و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی معاونت علمی ریاست جمهوری رونمایی شد.

لازم به ذکر است پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمنهای جراحان مغز و اعصاب از ۲۹ فروردین تا ۳ اردیبهشت توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/5n0mR

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک