مدیرعامل سازمان انتقال خون خبر داد:

اهدای خون ۲۳۰۰ نفر از شهروندان تهرانی برای کمک به مصدومان پلاسکو

۱۳۹۵/۱۱/۰۷ در ۱۲:۴۷

مدیرعامل سازمان انتقال خون از افزایش ۱۷ درصدی زنان برای اهدای خون پس از وقوع حادثه پلاسکو خبرداد و گفت: زنان با حضور پر رنگ خود برای اهدای خون و کمک به مصدومان این حادثه، حس مشارکت بالایی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، علی اکبر پورفتح‌اله گفت: به دنبال حادثه تاسف بار آتش سوزی ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از آتش نشان‌ها و هم‌وطنان و مراجعه مردم برای اهدای خون در تهران، صف طویلی از مردم منتظر برای اهدای خون به وجود آمد.

وی افزود: مراجعه و تمایل زنان برای اهدای خون در مقایسه با مردان به شدت افزایش یافت؛ به طوری که در مواقع عادی کمتر از ۵ درصد اهداکنندگان خون را خانم‌ها و حدود ۹۵ درصد اهداکنندگان را آقایان تشکیل می‌دهند.

پورفتح‌اله گفت: در روزهای ۳۰ دی و اول بهمن ماه جاری مراجعه زنان به اداره کل انتقال خون استان تهران برای اهدای خون به میزان ۱۷ درصد افزایش یافت که نشان دهنده حس مشارکت بیشتر زنان نسبت به مردان به دنبال این حادثه است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از شهروندان تهرانی در روزهای پنجشنبه و جمعه برای کمک به مصدومان حادثه پلاسکو خون اهدا کردند.

پورفتح‌اله با ابراز همدری به مناسبت شهادت جمعی از آتش نشانان فداکار و دیگر هم‌وطنان در حادثه پلاسکو، افزود: مردم نوع‌دوست تهران مانند همیشه بعد از وقوع این حادثه غم انگیز با مراجعه خودجوش به مراکز انتقال خون به کمک مصدومان و نیازمندان به خون شتافتند.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع ۲ هزار ۷۰۰ نفر از مردم تهران در این دو روز برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد، ۲ هزار و ۳۰۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: این استقبال مردمی برای اهدای خون در حالی انجام شد که ذخایر خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی به اندازه کافی موجود بود و تمام نیازها و درخواست‌های مراکز درمانی نیز از همان ابتدای وقوع این حادثه تامین شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Ktxzh

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک