عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

اهمیت تجهیز اورژانس هوایی

۱۳۹۷/۰۴/۰۳ در ۱۹:۲۰

بالگرد اورژانس

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن را با توجه به صعب العبور بودن مناطق و قطع ارتباط زمینی در فصل زمستان برای کاهش تلفات و مصدومان ضروری دانست.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، منوچهر جمالی سوسفی در مورد برخی اظهارات مبنی بر نیاز استان‌های کشور به ۱۰۰ فروند بالگرد امداد و نجات با یادآوری نقش کلیدی اورژانس هوایی در حفظ جان انسان‌ها از کمبود بالگرد انتقاد کرد و گفت: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق، قطع ارتباط زمینی در فصل زمستان و افزایش روز افزون سوانح جاده‌ای، تعداد بالگردهای اورژانس کافی نیست و باید افزایش یابند.

نماینده مردم رودبار در مجلس با تاکید بر لزوم تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن برای کاهش تلفات و مصدومان، افزود: عوارض ناشی از مرگ و میر با توجه به تقویت اورژانس هوایی کاهش می‌یابد و برای بهبود خدمات رسانی به بیماران اورژانس هوایی باید تقویت شود.

وی با بیان این‌که باید با برنامه ریزی مناسب و تامین منابع لازم کمبود بالگرد امداد و نجات رفع شود، اظهار کرد: باید از تجهیزات روز دنیا برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و مصدومان استفاده کرد؛ نیاز است توسعه اورژانس هوایی در مناطق بحران خیز مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس، افزایش بالگردهای امداد و نجات را نیاز اساسی کشور دانست و گفت: در سال‌های گذشته به موضوع تجهیز اورژانس هوایی به خوبی پرداخته نشد، اما در حال حاضر به این مهم توجه شده و تعداد بالگردها در حال افزایش است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: ایران کشوری حادثه خیز است و سوانح زیادی آن را تهدید می‌کند، بنابراین برای خدمات رسانی به مردم در مناطق صعب العبور و کوهستانی راهی جز استفاده از بالگرد وجود ندارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/tAzXl

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک