نماینده مردم ارومیه در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت مطرح کرد:

اولویت قرار دادن بهداشت، درخواست نماینده ارومیه از وزیر بهداشت دوازدهم

۱۳۹۶/۰۵/۲۵ در ۱۳:۱۶

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزارت سید حسن هاشمی در دولت دوازدهم گفت: به نظر می‌رسد توجه به پیشگیری و بهداشت باید بیش از پیش در دستور کار وزارت بهداشت قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید هادی بهادری در جلسه رای اعتماد وزیر بهداشت با بیان این که به نظر می‌رسد توجه به پیشگیری و بهداشت باید بیش از پیش در دستور کار وزارت بهداشت قرار بگیرد، گفت: هدایت بیمار به بخش‌های بستری و انجام کارهای تشخیصی و عکس‌برداری و استفاده از داروهای متعدد ناشی از این است که هزینه را کس دیگری باید تقبل کند. در این راستا می‌خواهیم پیگیری طرح پزشک خانواده در دستور کار وزارت بهداشت در دوره جدید قرار بگیرد.

این نماینده مجلس درباره وضعیت بهداشت و درمان در ارومیه بیان کرد: در آذربایجان غربی در شرایطی قرار داریم که حدود ۱۴۰ سال پیش و قبل از شکل گرفتن دارالفنون، مدرسه طب در ارومیه تاسیس شد. برای شهری با این قدمت در پزشکی، اسم دانشگاه علوم پزشکی ارومیه جزو ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی اول کشور نیست. حتی شاخص سلامت در این استان ۳۱ام و آخرین استان در شاخص سلامت شده است.

وی افزود: انتظار داریم نگاه وزیر بهداشت به این منطقه محروم بیشتر از قبل باشد. یک بیمارستان ۴۵۰ تخت‌خوابی در ارومیه شروع شده که طی ۴ سال گذشته یک آجر هم روی این بیمارستان گذاشته نشده است. همچنین یک تخت بیمارستانی طی این ۴ سال در ارومیه اضافه نشده است. البته طرح‌هایی شروع شده که به نتیجه نرسیده است.

بهادری ادامه داد: در این استان، بیمارستان سوختگی وجود ندارد و مشکلی که اخیرا در خوی به وجود آمد، بیماران به اصفهان منتقل شدند. در خصوص موقعیت خاص استان آذربایجان غربی تلاش‌های خوبی در کشورهای مجاور در حال انجام است، اما ما از این قافله عقب ماندیم. این در حالی است که استان می‌توانست مرکز گردشگری سلامت باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان صحبت‌های خود در مخالفت با وزارت سید حسن هاشمی گفت: امیدواریم اگر ایشان رای اعتماد کسب کردند، هم به مباحث بی عدالتی‌ها و هم مسائل این منطقه عنایت ویژه داشته باشند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/yUL6T

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

ایران پزشک