دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی مطرح کرد:

ایجاد مشکلات ارتوپدی مادرزادی با مصرف خودسرانه دارو در مادران باردار

۱۳۹۶/۰۳/۲۰ در ۱۶:۱۳

بارداری

دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی با اشاره به این‌که مصرف خودسرانه دارو در مادران باردار به ویژه در ۳ ماهه اول بارداری می‌تواند سبب بروز مشکلات ارتوپدی در جنین شود، گفت: بیشتر اختلالات مادرزادی در هفته ۶ تا ۸ جنینی به وجود می‌آید و ناشی از مصرف داروها، نداشتن اطلاع خانم‌ها از بارداری خود و در معرض اشعه قرار گرفتن مادران باردار است.

به گزارش ایران پزشک، مهران رضوی پور گفت: از شایع‌ترین بیماری در حوزه ارتوپدی، تروماها به خاطر حوادث ترافیکی، آرتروزهای مفاصل و ضایعات مادرزادی است که در طول رشد نوزاد به وجود می‌آید.

وی افزود: هرچه بتوانیم فرهنگ عمومی را بالا ببریم، قوانین محکم‌تر، ایمنی بیشتر و آگاهی بهتری داشته باشیم، از آسیب‌ها و مشکلات ترومایی همچون حوادث و تصادفات ترافیکی پیشگیری کنیم، تخت‌های بیمارستانی خلوت‌تر شده و همکاران ارتوپدی ما فشار کاری کمتری خواهند داشت.

رضوی پور با بیان این‌که در دوران جنینی، برخی از بیماری‌های ارتوپدی به وجود می‌آید، گفت: بیشتر اختلالات مادرزادی در هفته ۶ تا ۸ جنینی به وجود می‌آید و ناشی از مصرف داروها، نداشتن اطلاع خانم‌ها از بارداری خود و در معرض اشعه قرار گرفتن مادران باردار است.

دبیر علمی سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی در پایان گفت: در ۳ ماهه اول مادران باردار در مصرف دارو باید دقت داشته باشند و به هیچ عنوان مصرف خودسرانه دارو نداشته باشند.

گفتنی‌ست سمینار بازسازی استخوان و نسج نرم در ارتوپدی ۲۲ تیر ماه سال جاری با حضور صاحب‌نظران و اساتید این حوزه در هتل سالاردره مازندران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/micVs

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ایران پزشک