سرپرست اورژانس کشور مطرح کرد:

ایجاد نظام منسجم مدیریت بحران‌های زیستی، هدف مهم پدافند غیرعامل

۱۳۹۵/۰۸/۱۴ در ۲۱:۱۹

مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور، ایجاد نظام منسجم برای مدیریت و فرماندهی بحران‌های زیستی و کشف و هشدار سریع تهدیدات زیستی را از مهم‌ترین اهداف پدافند غیرعامل وزارت بهداشت عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، امروز نشستی با موضوع سمینار بیوتروریسم با حضور مشاور وزیر و مدیرکل پدافندغیرعامل وزارت بهداشت، رییس پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رییس اداره پدافند غیرعامل، اساتید دانشگاه بقیه‌الله و اساتید منطقه آموزشی غرب کشور در حوزه تهدیدات زیستی در کرمانشاه برگزار شد.

 

%da%a9%d9%88%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af-2

 

پیرحسین کولیوند، مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت بهداشت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت موضوع پدافند غیرعامل و تاکید بر دائمی بودن اقدامات پدافند غیرعامل گفت: باتوجه به تعریف تهدیدات زیستی، شیمیایی و پرتوی در سطوح مختلف ملی، منطقه‌ای، استانی و دانشگاهی ضرورت دارد که از آمادگی و توانایی مناسب در برخورد و پاسخ‌گویی به این تهدیدات به ویژه در دانشگاه‌ها در اولویت قرار گیرد.

مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور افزود: از مهم‌ترین اهداف پدافند غیرعامل وزارت بهداشت ایجاد یک نظامی منسجم و یک‌پارچه برای مدیریت و فرماندهی بحران‌های زیستی، کشف و هشدار سریع تهدیدات زیستی و سازماندهی شبکه آزمایشگاه‌های تشخیصی و مراکز درمانی و بهداشتی مرتبط با پدافند زیستی در کشور است.

وی تصریح کرد: برای تشخیص تهدیدات زیستی لازم است که ظرفیت‌ها و تجهیزات تشخیصی متناسب با پیشرفت‌های جهانی را ارتقا داد و آزمایشگاه‌هایی با سطح ایمنی زیستی بالا را تجهیر کرد.

سرپرست اورژانس کشور با اشاره به نقش EMS در حوادث زیستی افزود: بعد از تماس با ۱۱۵ و اعزام پرسنل به محل حادثه، تکنسین‌های اورژانس به عنوان اولین خط مواجهه و پاسخ درمانی قرار دارند و کشف سریع حوادث، اطلاع‌رسانی، رفع آلودگی، کنترل و محدودسازی، اقدامات بهداشتی و پیشگیری و همچنین انجام اقدامات درمانی و بازیابی از مهم‌ترین اقدامات اورژانس در مواجهه با تهدیدات زیستی است.

 

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d9%88%d8%b1%da%98%d8%a7%d9%86%d8%b3-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1

 

گفتنی‌ست مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور امروز در سفر به استان کرمانشاه ضمن شرکت در سمینار بیوتروریسم در نشستی با ریاست دانشگاه علوم پزشکی به پیگیری مشکلات پرسنل اورژانس کرمانشاه پرداختند و از بیمارستان در حال تاسیس گلستان، مرکز سوانح و سوختگی، اورژانس و بخش‌های بیمارستان جنرال امام رضا و دانشکده پیراپزشکی بازدید کردند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/76Ny6

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک