وزیر امور خارجه:

ایران از ظرفیت‌های خوبی در گردشگری سلامت برخوردار است

۱۳۹۶/۰۶/۰۲ در ۱۶:۳۵

وزیر امور خارجه گفت: این وزات‌خانه توجه ویژه‌ای به تسهیل زمینه‌های اقتصاد مقاومتی دارد که گردشگری سلامت از جمله آن‌ها است.

به گزارش ایران پزشک، محمد جواد ظریف گفت: امروزه تمام امور از محیط زیست و سلامت گرفته تا اقتصاد و امنیت، جهانی شده است.

وی افزود: در دنیایی زندگی می‌کنیم که انتشار یک ویروس در گوشه‌ای از جهان، به فاصله کوتاهی تبدیل به بیماری همه‌گیر می‌شود. بنابراین همکاری در این زمینه بسیار ضروری است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: البته وزارت امور خارجه در تمام این حوزه‌ها نقش تسهیل‌گر و وظیفه فراهم کردن بسترهای لازم را برای همکاری‌های بین‌المللی بر عهده دارد.

ظریف بیان کرد: البته مسئولین سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت، در بسیاری از موارد به طور مسقیم وارد عمل شده‌اند. به عنوان مثال، تعامل مناسب وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست، منجر به برگزاری اجلاس سازمان ملل متحد در تهران با حضور ۵۰ کشور و سازمان بین المللی شد که زمینه‌ساز همکاری‌های بین المللی برای پیشبرد اهداف منطقه‌ای شد.

وزیر امور خارجه با بیان این‌که چنین رویدادهایی می‌تواند مقدمه کار پسندیده فرامرزی تلقی شود، حوزه گردشگری سلامت را حائز اهمیت برشمرد و عنوان کرد: ایجاد اشتغال از تاکیدات مقام معظم رهبری است که در نام‌گذاری امسال هم می‌توان به وضوح آن را درک کرد.

وی افزود: به لطف خداوند و تلاش دانش آموختگان کشور، جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری سلامت برخوردار است.

ظریف در پایان در رادیو سلامت گفت: وزارت امور خارجه در این دوره توجه ویژه‌ای به تسهیل زمینه‌های اقتصاد مقاموتی دارد که با همکاری وزارت‌خانه‌های امور خارجه و بهداشت و نیز معاونت ریاست جمهوری در سازمان میراث فرهنگی، برای تحقق اهداف در حوزه گردشگری سلامت برنامه ریزی و کمیته مربوط در تمام استان‌ها ایجاد شده تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های کشور بهره ببریم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/VYs25

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

ایران پزشک