مدیرعامل سازمان انتقال خون:

ایران یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان کیسه خون در منطقه است

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ در ۱۱:۵۳

پور فتح اله

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان این‌که ایران یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان کیسه خون در منطقه است، اظهار کرد: اگر در کشور فقط سرمایه‌گذاری و واردات ملزومات را تبدیل به برند کنیم،‌ هم می‌توانیم اشتغال و دانش ایجاد کنیم و هم در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، علی اکبر پورفتح‌اله در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه گفت: در  بسیاری از صنایع «های تک» امکان تولید از صفر تا صد وجود ندارد. در زمینه تولید کیسه خون، می‌توان گفت تعداد کارخانه‌های تولید کیسه خون کمتر از انگشتان یک دست است و این یعنی فقط کارخانه‌هایی که بزرگ بودند و فناوری قوی داشتند و از بازار تجاری شناخت کامل داشتند در مرحله عرضه ماندند و بقیه ورشکست شدند.

وی افزود: بارها تلاش کردیم کیسه خون را در کشور بسازیم و ناموفق بودیم. این بحث تکنولوژی بسیار مهمی دارد. اتصالات مصرف شده در این کیسه‌های خون نیاز به فناوری مهمی دارد.

پورفتح‌اله با بیان این‌که ایران یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان کیسه خون در منطقه است، اظهار کرد: اگر در کشور فقط سرمایه‌گذاری و واردات ملزومات را تبدیل به برند کنیم،‌ هم می‌توانیم اشتغال و دانش ایجاد کنیم و هم در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/pAkRB

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک