بازدید کمیته بهداشت و درمان اربعین از مناطق مرزی

۱۳۹۶/۰۵/۳۰ در ۱۸:۵۵

اورژانس

کمیته بهداشت و درمان اربعین با حضور معاونت فنی اورژانس کشور، روسای ادارات و کارشناسان سازمان اورژانس و روسای ادارات و کارشناسان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به منظور بررسی امکانات موجود و ظرفیت‌ها و قابلیت‌های  مناطق مرزی از این مناطق بازدید و بررسی می‌کنند.

به گزارش ایران پزشک، این بازدید به مدت سه روز و از روز گذشته از مرزهای خسروی و مهران آغاز شده است و تا دو روز آینده ادامه دارد.

این تیم با هدف بررسی امکانات و ظرفیت‌های استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان و همچنین موانع و مشکلات در حوزه بهداشت و درمان جهت برنامه ریزی ارائه خدمات در مراسم اربعین سال جاری انجام می‌شود.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور در این باره گفت: دیروز به همین منظور جلسه‌ای با ریاست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، معاونت بهداشتی و رییس فوریت‌های پزشکی و سایر کارشناسان استان برگزار شد.

حسن نوری ادامه داد: با توجه به گشایش مرز خسروی و احتمال تردد جمع کثیری از زائرین از این مسیر، مهم‌ترین مسائل موجود در این مرز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: بازدید از بیمارستان‌های سرپل ذهاب، قصر شیرین، طالقانی کرمانشاه و پایانه مرزی و همچنین پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای جهت بررسی زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان نیز به همین منظور صورت گرفت.

معاون عملیات سازمان اورژانس کشور بیان کرد: همچنین در ادامه بازدیدها به منظور برنامه ریزی مراسم اربعین، توسعه زیرساخت‌ها و تامین منابع مالی از استان ایلام و مرز این استان بازدید به عمل آمد و در همین راستا جلساتی  با ریاست  دانشگاه علوم پزشکی ایلام و معاونین بهداشت درمان و توسعه دانشگاه انجام گرفت و موضوعات مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و امروز نیز تیم کارشناسی اورژانس و بهداشت از زیرساخت‌های پایانه مرزی مهران بازدید کردند.

نوری در پایان گفت: بازدید از مرز چذابه و شلمچه و برگزاری جلسات دانشگاهی اهواز و آبادان طی دو روز آتی انجام خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MDFtO

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک