بانک بیولوژیک پژوهشکده معتمد، تنها بانک تخصصی سرطان پستان آسیا

۱۳۹۶/۱۱/۱۵ در ۲۳:۰۰

بانک بیولوژیک پژوهشکده معتمد مرکز تحقیقات سرطان پستان جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از ۹ بانک تخصصی سرطان پستان و تنها بانک بیولوژیک آسیا معرفی شد.

به گزارش ایران پزشک، رییس پژوهشکده معتمد مرکز تحقیقات سرطان پستان جهاد دانشگاهی از معرفی بانک بیولوژیک این پژوهشکده به عنوان یکی از ۹ بانک تخصصی سرطان پستان در جهان و تنها بانک تخصصی بیولوژیک در آسیا خبر داد.

کیوان مجیدزاده ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: در کتاب تخصصی Biobanking in the 21st Century ضمن اعلام این مطلب، بانک پژوهشکده معتمد را تنها بانک تخصصی سرطان پستان در آسیا و یکی از ۹ بانک تخصصی سرطان پستان در جهان معرفی کرده که این مطلب از افتخارات کشور و جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که جمع آوری نمونه‌های زیستی که طیف وسیعی از نمونه‌های بالینی، گیاهی، حیوانی و اکولوژیکی دارد، اظهار کرد: ایجاد و داشتن چنین بانک در سراسر دنیا به خصوص کشورهای پیشرفته از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا ژن‌های خاصی که ممکن است در این نمونه‌ها موجود باشد، کمک بسیاری به کشف راه‌های درمانی و دارو در مبارزه با بیماری‌ها از جمله سرطان خواهد کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Rxqz8

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک