بایدها و نبایدهای حساسیت‌های فصلی

۱۳۹۶/۰۱/۲۸ در ۰۹:۱۱

یک فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی گفت: افرادی که دچار آلرژی فصلی هستند سعی کنند ساعاتی که باد شدید می‌وزد از خانه خارج نشوند و اگر مجبور هستند به بیرون بروند حتما از ماسک استفاده کنند.

به گزارش ایران پزشک، صبا عرشی در خصوص آلرژی‌های فصلی گفت: افرادی هستند که زمینه ارثی آلرژی دارند و در یک فصل خاص که می‌تواند بهار، تابستان یا پاییز باشد، وقتی در معرض عوامل آلرژی‌زای محیطی که اغلب گرده گیاهان هستند، قرار می‌گیرند و واکنشی در بدن‌شان اتفاق می‌افتد که منجر به ایجاد علائمی در بدن می‌شود.

وی افزود: علائمی مانند آب ریزش بینی، عطسه‌های پشت سرهم، خارش شدید بینی یا سرفه، خس خس و حتی حمله‌های تنگی نفس از این جمله هستند.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی ادامه داد: بنابراین افرادی که دچار این مشکل هستند اولا باید در این فصل‌ها از خودشان مراقبت کنند و سعی کنند که در معرض این عوامل قرار نگیرند؛ یعنی باید ماسک داشته باشند و سعی کنند ساعاتی که باد شدید می‌وزد از خانه خارج نشوند و اگر مجبور هستند به بیرون بروند حتما از ماسک استفاده کنند.

عرشی در ادامه تصریح کرد: از همه مهم‌تر این است که باید به متخصص آلرژی مراجعه کنند و متوجه شوند به چه ماده آلرژی‌زایی حساسیت دارند که اگر می‌توانند آن را حذف کنند و اگر نمی‌توانند، خود فوق تخصص آلرژی تصمیم می‌گیرد که آیا باید فرد واکسن آلرژی بزند یا خیر.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در پایان در برنامه «صبح و زندگی» رادیو سلامت اظهار کرد: مهم‌ترین مساله این است که در این فصل از خودشان مراقبت کنند و اگر لازم بود دارو مصرف کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/wHBoY

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک