رییس جمهور در آیین معرفی وزیر بهداشت در مجلس:

با حفظ کیفیت خدمات باید هزینه‌ها را کاهش دهیم

۱۳۹۶/۰۵/۲۴ در ۱۰:۰۳

رییس جمهور

رییس جمهور در صحن علنی مجلس با بیان این‌که باید اصلاحاتی در سیستم طرح تحول سلامت انجام شود، گفت: خود آقای هاشمی و ما در مورد این اصلاحات اعتقاد داریم. باید با حفظ کیفیت خدمات، هزینه‌ها را کاهش بدهیم. همچنین مسئله سطح بندی خدمات بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، حسن روحانی با بیان این‌که آقای هاشمی زحمات بسیار زیادی برای طرح تحول سلامت کشیدند، گفت: طرح تحول سلامت، کار بسیار بزرگی بود و انجام این کار با توجه به مشکلاتی که در مورد بودجه داشتیم و داریم بسیار سخت بود.

وی با اشاره به مشکلات وزیر بهداشت در دولت یازدهم، اظهار کرد: گاهی اوقات کام ایشان از خزانه و بودجه تلخ می‌شد. آن‌چه ما از ایشان می‌خواهیم رضایت خدا و مردم است.

روحانی با بیان این‌که همه دولت باید در طرح تحول سلامت به کمک بیاید، ادامه داد: این کار بسیار ارزشمند است. آقای هاشمی طی این چهار سال تلاش بسیار زیادی داشتند و تحرک و سفرهای ایشان نیازی به توضیح ندارد. امیدواریم با نشاط بیشتری در چهار سال پیش رو نیز فعال باشند.

رییس جمهور با بیان این‌که باید اصلاحاتی در سیستم طرح تحول سلامت انجام شود، بیان کرد: خود آقای هاشمی و ما در مورد این اصلاحات اعتقاد داریم. باید با حفظ کیفیت خدمات، هزینه‌ها را کاهش بدهیم. همچنین مسئله سطح بندی خدمات بسیار مهم است. برخی کارهای پزشکی وقتی ضرورت ندارد دیگر مستحب و مباح نیست و مکروه و حرام می‌شود.

وی در پایان گفت: همچنین نظام تشخیص ما باید ساماندهی شود و پرونده الکترونیک سلامت نیز بسیار مهم است. خرید راهبردی خدمات سلامت هم دارای اهمیت است. حذف هم‌پوشانی‌هایی که در بیمه داریم نیز باید انجام شود. مسئله توسعه توریسم سلامت نیز باید در دوره جدید مورد توجه قرار بگیرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/uU2Ux

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

ایران پزشک