با خواب آلودگی بهاره چه کنیم

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ در ۲۰:۱۳

دبیر انجمن علمی پزشکی خواب ایران گفت: هنوز علت قطعی برای خواب آلودگی در فصل بهار شناخته نشده است.

خسرو صادق نیت، دبیر انجمن علمى پزشکى خواب در نشست خبرى روز جهانى خواب در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک درباره دلایل خواب آلودگى در فصل بهار گفت: هنوز علت قطعى براى خواب آلودگى در بهار شناخته نشده است.

 وی افزود: یکى از علت‌های این اتفاق می‌تواند تغییر ساعات شبانه روز باشد که در نتیجه آن فرصت خواب را کم می‌کند و از طرفی تعطیلی‌های عید نوروز نیز یکى دیگر از دلایل است. بحث آلرژى و مصرف قرص‌های ضد آلرژى هم می‌تواند در فصل بهار از دلایل خواب آلودگى باشد.

 

تاثیر امواج وای فای بر خواب

صادق نیت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایران پزشک درباره تاثیر امواج واى فاى و الکترومغناطیس بر کیفیت خواب بیان کرد: در بهداشت خواب یکى از مباحث مهم عدم استفاده از وسایل مختلف در اتاق خواب است. حتى نگاه کردن به تلویزیون، استفاده از موبایل و لپ تاپ در اتاق خواب نیز توصیه نمی‌شود و با بهداشت خواب منافات دارد.

دبیر انجمن علمى پزشکى خواب ادامه داد: درباره امواج موبایل و واى فاى توصیه می‌شود تا حد امکان از وسایلى که امواج الکترومغناطیس تولید می‌کنند استفاده نشود و باید در هنگام خواب با این وسایل فاصله داشت و هرچه این فاصله بیشتر باشد بهتر است؛ دو برابر افزایش فاصله باعث کاهش چهار برابرى اثرات منفى می‌شوند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/e9HxV

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک