نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

با طرح تحول، اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت محقق شد

۱۳۹۶/۰۲/۱۰ در ۱۹:۰۷

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ارائه آمار ۱۲ میلیون بیمه شده کشور در ۳ سال اخیر، آن را یکی از مصادیق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه بهداشت و درمان دانست و گفت: علاوه بر این مورد، حتی ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز کشور نیز در داخل تولید و تامین می‌گردد و در زمینه تجهیزات پزشکی نیز تا ۵۰ درصد توانستیم در هزینه‌ها صرفه جویی داشته باشیم.

به گزارش ایران پزشک، محمد حسین قربانی با بیان این‌که حوزه بهداشت و درمان طی سه سال اخیر در عرصه اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر حوزه‌ها پیشتاز بوده، گفت: اثبات چنین ادعایی با برشمردن مصادیق آن امکان پذیر خواهد بود.

قربانی با اشاره به این‌که تا ۳ سال پیش مردم در حوزه درمان و سلامت با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بودند، اظهار کرد: خود شاهد این مشکلات بودم یا طی گزارش‌های متقن به گوشم رسیده بود که مردم برای تامین هزینه‌های درمان حتی مجبور بودند فرش زیر پای خود را بفروشند یا ماه‌ها پشت در بیمارستان در صف انتظار بایستند.

وی افزود: با وجود چنین مشکلاتی، طرح تحول سلامت با نگاه ویژه مجلس و به خصوص کمیسیون بهداشت و درمان و همراهی و هم گامی دولت به کمک مردم آمد؛ به گونه‌ای که در واقع می‌توان گفت اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت و درمان محقق شد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس با ارائه آمار ۱۲ میلیون بیمه شده کشور در ۳ سال اخیر، آن را یکی از مصادیق بارز تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه بهداشت و درمان دانست و افزود: علاوه بر این مورد، حتی ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز کشور نیز در داخل تولید و تامین می‌گردد و در زمینه تجهیزات پزشکی نیز تا ۵۰ درصد توانستیم در هزینه‌ها صرفه جویی داشته باشیم.

قربانی با تصریح این مطلب که قطعا ایراداتی بر کار ما و طرح تحول سلامت وارد است، در برنامه «پرسمان» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: اشکالات قابل رفع است و باید دست به دست یکدیگر در جهت رفع آن‌ها کوشید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/RBnPg

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک