رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد:

بدهی صد میلیاردی بیمه‌ها به دارو خانه‌ها

۱۳۹۵/۰۸/۲۲ در ۱۵:۵۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران از بدهی ۱۱ میلیارد تومانی بیمه‌ها به داروخانه‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: وقتی گردش مالی وجود نداشته باشد، تامین دارو با مشکل مواجه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی جعفریان درباره تامین داروی مورد نیاز کشور گفت: مشکل خاصی از این نظر نداریم و در حال حاضر تنها بحث ما مطالبات داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه‌ها است که بیمه باید آن را بپردازد.

جعفریان افزود: رقم کل این بدهی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان است که بیمه باید از این مقدار، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به داروخانه‌های بیمارستانی پرداخت کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به مشکلات به وجود آمده در نظام دارویی کشور به دلیل عدم بازپرداخت بیمه‌ها اظهار کرد: وقتی گردش مالی وجود نداشته باشد، تامین دارو با مشکل مواجه می‌شود، اما در صورت وجود نقدینگی، در تامین دارو مشکلی وجود نخواهد داشت.

وی محدودیت گردش مالی را دلیل اصلی مشکل نقدینگی بیمارستان‌ها دانست و عنوان کرد: در حال حاضر تراز بیمارستان‌ها مثبت است، اما چون نقدینگی وجود ندارد بیمارستان‌ها نمی‌‌توانند پرداختی پیمانکاران را تامین کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان ابراز امیدواری کرد تا با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده، بدهی بیمه‌ها هرچه زودتر پرداخت شود تا گشایشی در مشکلات مالی دانشگاه علوم پزشکی ایجاد کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/6uTHr

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک