مدیرعامل شرکت اوزان تامین اجتماعی:

بدهی طولانی مدت در بخش تجهیزات، قیمت تمام شده را بالا می‌برد

۱۳۹۵/۱۱/۰۶ در ۲۰:۴۵

مدیرعامل شرکت اوزان تامین اجتماعی، یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در قیمت‌گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی را زمان خواب سرمایه دانست و گفت: حداکثر زمان خوابی که در قیمت‌گذاری در نظر می‌گرفتیم سه ماه بود؛ حال اگر این سه ماه، ۱۵ ماه شود در حدود ۲۴ درصد قیمت افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایران پزشک، سعیدرضا رحمدار با اشاره به این‌که بیش از ۴ تا ۵ هزار قلم از ملزومات پزشکی وارداتی است، گفت: منظور از ملزومات پزشکی، دستگاه‌ها نیست و بیشتر تجهیزات مصرفی است که بخش کمی از آن را در داخل تولید می‌کنیم و بخش اعظم آن وارداتی است.

رحمدار با اشاره به این‌که طی سه سال اخیر، قیمت تجهیزات پزشکی کاهش یافته، اظهار کرد: حتی این قیمت‌ها به مقدار بسیار زیادی کاهش پیدا کرده و این کاهش قیمت در عرف نیست و در جاهای دیگر تا به این حد کاهش پیدا نمی‌کند.

وی در خصوص انتقادهایی که به قیمت‌گذاری دستوری و کاهش قیمت دستوری می‌شود، گفت: قیمت‌گذاری طی سه سال اخیر به تولیدکنندگان و واردکنندگان، حجم خریدی بود که مهم‌ترین نکته‌اش این بود که به مجرد تحویل، پرداخت شود، اما در عمل این اتفاق نیفتاد و بدهی‌های بیمارستان‌ها به شرکت‌ها از یک سال هم گذشت. از یک طرف دستوری قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و از یک طرف شرکت‌ها از بانک‌ها وام گرفته و هنوز دارند سود بانک‌ها را می‌دهند و حتی باعث به زندان افتادن مدیران برخی از شرکت‌ها به خاطر بدهی‌ها شد و این باعث انتقادها شده است.

مدیرعامل شرکت اوزان تامین اجتماعی با بیان این‌که در قیمت‌گذاری تجهیزات و ملزومات پزشکی ۱۸ آیتم موثر است در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها در قیمت‌گذاری، زمان خواب سرمایه است و حداکثر زمان خوابی که برای مجموعه‌ها در قیمت‌گذاری در نظر می‌گرفتیم سه ماه بود و بر اساس آن قیمتی به دست می‌آمد. حال اگر این سه ماه، ۱۵ ماه شود در حدود ۲۴ درصد قیمت افزایش پیدا می‌کند که هیچ‌کدام از قیمت‌گذاری‌ها این آیتم را نداشته است و موارد بسیار زیادی وجود دارد که هنوز پول آن گرفته نشده و معلوم نیست چه زمانی این پول باز گردد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/vKdOq

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک