سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت:

برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی سقف نگذاشتیم

۱۳۹۷/۰۳/۲۷ در ۰۹:۴۹

هاشمی

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: در هیچ جای کشور هیچ سقفی برای داروخانه‌ها و بخش‌های سرپایی و پاراکلینیکی از طرف سازمان بیمه سلامت نگذاشتیم.

به گزارش ایران پزشک، محمد هاشمی در پاسخ به شایعات منتشر شده درباره سقف گذاری بیمه سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: در هیچ جای کشور هیچ سقفی برای داروخانه‌ها و بخش‌های سرپایی و پاراکلینیکی از طرف سازمان بیمه سلامت نگذاشتیم؛ بلکه گایدلاین‌هایی برای بخش بستری از طرف وزارت بهداشت برای ارائه دهندگان خدمت در حال ابلاغ است که سازمان‌های بیمه‌گر نیز موظف به اجرای آن هستند.

وی افزود: در نتیجه گایدلاین‌ها و راهنماهای بالینی نباید با سقف اشتباه گرفته شود. زیرا هیچ سقفی از طرف سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته نشده است.

هاشمی درباره مطالبات معوقه نیز بیان کرد: در سال ۹۶ به طور میانگین درمورد داروخانه‌ها دو ماه معوقه داریم و از فروردین ۹۷ نیز به صورت ماهیانه پرداخت‌ها در حال انجام است. برای تمامی ارائه دهندگان خدمت، پرداخت‌ها به صورت ماهیانه انجام می‌شود. حتی اگر ارائه دهندگان خدمت سند هم ارائه نکرده باشند، ۷۰ درصد به صورت علی‌الحساب و بقیه بعد از دریافت سند پرداخت می‌شود.

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت درباره قراردادهای جدید نیز گفت: ادارات کل استان‌ها می‌توانند با توجه به بودجه و اعتبارات استان، قرارداد جدید تنظیم کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lqUTv

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک