برجام دو در راه است!

۱۳۹۴/۱۰/۳۰ در ۰۸:۵۳

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، به موضوع اجرای برجام تحت عنوان «برجام دو» اشاره کرد و نوشت: تحریم‌ها ظلم بزرگی به ملت بود، اما فقط به اقتصاد ملی ما صدمه نزد. نباید از لطمه‌های بزرگ اجتماعی تحریم‌ها غافل شد. سلامت ملت ما هم آماج ظلم بود. دسترسی دانشمندان پر استعداد ما نیز به منابع علمی محدود بود، دارو و تجهیزات پزشکی و… هم تحریم بود.

وزیر بهداشت، اجرای برجام را مسیری برای کاهش شکاف‌های اجتماعی، تحکیم وحدت ملی و همگرایی سلیقه‌های مختلف و حداکثری کردن منافع ملی دانست.

هاشمی در ادامه نوشته است: تحریم مانعی بزرگ در مسیر توسعه و بهانه‌ای برای فشار و توطئه علیه کشور بود. رئیس جمهور با درک درست این مطلب؛ تحت هدایت‌های رهبر انقلاب و با به کارگیری تیم توانمند مذاکراتی شامل دکتر ظریف، دکتر صالحی و همکاران ارجمندشان، موفق شدند با کار فشرده دو و نیم ساله و در برابر قدرت‌های جهانی، هم حقوق هسته‌ای را حفظ کنند و هم زنگار نامیمون تحریم از چرخ دنده‌های قطار پیشرفت کشور بزدایند.

پیروزی آفریدند و تاریخ و ملت ما به آنها افتخار می‌کند، اما حفظ این پیروزی از کسب آن مهمتر است. نوبت «برجام دو» است. رئیس جمهور هم دیروز گفت که شرط لازم برای پیشرفت سریع‌تر کشور، رفع تحریم ظالمانه بود، اما شرط کافی؛ با هم بودن و برای هم بودن است.

منافع ملت ما خیلی اوقات در داخل و به دست خودمان لطمه می‌خورد. تجربه‌های تلخی از دهه‌های گذشته داریم. چرا نتوانیم «برجام دو» را در داخل سامان دهیم؟ از محیط زیست و آلودگی هوا گرفته تا اعتیاد و اشتغال و… مردم ما را دل نگران کرده است. چرا نتوانیم آنجا که موضوع، منافع جامعه است؛ دور جناح و سیاست دیوار بکشیم، دور هم بنشینیم، موضوع را حل کنیم و همه با هم لبخند بزنیم؟

این روزها به سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب هم نزدیک می‌شویم. در میانه منطقه‌ای پر آشوب و حکامی مستبد، نظام مردم سالارمان با اقتدار ایستاده است. انتخابات پرشکوه اسفند، تضمین پایداری انقلاب است. اکنون اقتضای سال همدلی و همزبانی است که فقها و روحانیت بزرگوار؛ اینبار نیز زمینه ای فراهم کنند تا با نگاهی کلان و پرهیز از ترجیح منافع جناحی بر منافع ملی؛ نظام و ملت از دانش و تجربه همه همراهان صدیق انقلاب و جمهوری اسلامی بهره گیرد و از دانش و تجربه آنان محروم نشود.

«برجام دو» همان مسیری است که ما را به کاهش شکاف های اجتماعی، تحکیم وحدت ملی و همگرایی سلیقه های مختلف برای حداکثری کردن منافع ملی برساند. و نتیجه آن؛ جهش اقتصادی کشور، کاهش آسیب های اجتماعی، رفع تدریجی بیکاری، رضایت و نشاط مردم و امیدواری آینده سازان کشور خواهد بود.
انتهای پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/d7qFc

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک