دومین شماره فصل‌نامه اعتباربخشی سلامت منتشر شد

بررسی نقش بیمه‌ها در فرایند اعتباربخشی

۱۳۹۴/۱۲/۲۲ در ۱۹:۲۴

دومین شماره فصل‌نامه تخصصی اعتباربخشی سلامت منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «ایران پزشک»، این فصل‌نامه که به صورت تخصصی به موضوع اعتباربخشی می‌پردازد، در شماره دوم خود مصاحبه‌هایی از مسئولان حوزه اعتباربخشی و بیمه منتشر کرده و به بررسی نقش بیمه‌ها در فرایند اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مشکلات پیش روی آنها پرداخته است.

رضا تویسرکان منش، مدیرمسئول «اعتباربخشی سلامت» در سرمقاله دومین شماره، با اشاره به نقش بیمه‌ها در سنجش و ارتقای کیفیت خدمات درمانی در کشور نوشته است: در همه جای دنیا، موسسات بیمه که به عنوان وکیل بیمه‌گزار، اقدام به تأمین و خرید خدمات سلامت از تامین‌کنندگان می‌کنند، همواره دغدغه فراهم آوردن خدمات با کیفیت و قیمت مناسب را داشته و به عنوان یک نهاد کاملا تخصصی، بر نحوه ارائه خدمت توسط بیمارستان‌ها نظارت کامل و جامع دارند. به دلیل عدم تقارن اطلاعات در بازار سلامت و گستردگی و پیچیدگی خدمات درمانی، بیمه شده راسا نمی‌تواند تشخیص دهد که چه خدمتی را از چه کسی و با چه قیمتی درخواست کند. لذا به سازمان بیمه‌گر اعتماد کرده و با پرداخت حق بیمه درمان، در اصل نوعی حق‌الوکاله به بیمه پرداخت می‌کند تا به نمایندگی از او، با فراهم کردن ساز و کارهای لازم با مراکز ارائه‌دهنده خدمت وارد مذاکره شده و بهترین خدمت را با مناسب‌ترین قیمت برایش فراهم آورد.

 

نشریه اعتباربخشی سلامت

 

لازم به ذکر است در این شماره مصاحبه‌هایی با محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت، سید محمدحسین میردهقان، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت، حمید رضا صفی‌خانی، مشاور وزیر و قائم‌مقام معاونت برنامه‌ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت، محمد جواد کبیر، مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان، حسام غیاثوند، عضو سازمان نظام پزشکی کشور، سید جمال‌الدین طبیبی، بنیان‌گذار رشته‌های مدیریت در بخش بهداشت و درمان و منصور آذریان، رئیس بیمارستان سجاد تهران به چاپ رسیده است.

ضمنا علاقمندان به دریافت این نشریه می‌توانند جهت اشتراک با شماره تماس ۰۲۱۲۲۱۳۳۵۰۵ یا ۰۲۱۲۲۱۳۳۴۸۴ داخلی ۲۲۰۷ شرکت اعتباربخشی رسالت رازی تماس بگیرند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MWmVH

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک