دبیر بخش مغز و اعصاب همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد:

بسیاری از بیماری‌های قلبی، عوارضی بر روی مغز و اعصاب دارد

۱۳۹۵/۱۰/۰۸ در ۱۲:۲۸

دبیر بخش مغز و اعصاب همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد با اشاره به این‌که اختلال ریتم قلب می‌تواند سبب بروز سکته مغزی شود، گفت: افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند باید هم‌زمان تحت نظر پزشکان متخصص مغز و اعصاب و قلب و عروق قرار گیرند.

به گزارش ایران پزشک، محمد رضا معتمد در آستانه برگزاری ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد، اظهار کرد: بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب ارتباط تنگاتنگی با بیماری‌های قلب و عروق و غدد دارد و می‌توان گفت بسیاری از بیماری‌های قلبی، عوارضی بر روی مغز و اعصاب دارد.

وی افزود: همچنین بسیاری از بیماری‌های مربوط به مغز و اعصاب عوارض بر روی قلب و عروق داشته، بنابراین ارتباط تنگاتنگی میان متخصصان قلب و عروق و مغز و اعصاب وجود دارد. برگزاری کنگره‌های مشترک در این زمینه می‌تواند جهت ارتقای دانش پزشکان و دست یافتن به آخرین روش‌های تحقیقی و درمانی موثر واقع شود.

این متخصص مغز و اعصاب از اختلال ریتم قلب به عنوان یک بیماری مشترک میان حوزه قلب و مغز یاد کرد و ادامه داد: این اختلال می‌تواند سبب بروز سکته مغزی شود، بنابراین در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند قلب باید مداوم تحت کنترل باشد تا از بروز سکته‌های بیشتر و عمیق‌تر جلوگیری کرد.

معتمد افزود: افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند باید تحت جلسات مشترک میان پزشکان متخصص مغز و اعصاب و قلب و عروق قرار گیرند تا دچار مشکلات بیشتر نشده و از بروز بیماری‌های دیگر در آن‌ها جلوگیری کرد.

دبیر بخش مغز و اعصاب همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد گفت: فشار خون یکی از بیماری‌های مشترک میان مغز و اعصاب و دستگاه قلب و عروق بوده که پیشگیری از آن در جلوگیری از مشکلات و بیماری جدی در فرد موثر است. افراد نباید به هیچ عنوان در پیشگیری یا درمان به موقع آن تعلل کنند.

این نورولوژیست با اشاره به این‌که بیماری‌های قلب و عروق و مغز و اعصاب همچون سکته مغزی و قلبی جزو سه علت اصلی مرگ و میر افراد در جامعه به شمار می‌رود، گفت: البته بخش اعظم آن از طریق پیشگیری قابل کنترل بوده و آگاه‌سازی مردم در این زمینه می‌تواند موثر واقع شود.

گفتنی‌ست ششمین همایش قلب و فناوری‌های نوین و همایش مشترک قلب، اعصاب و غدد ۱۴ و ۱۵ بهمن در پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/blugj

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک