رییس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

بهبود امدادرسانی با راه‌اندازی پایگاه هوایی اورژانس در قم

۱۳۹۵/۱۲/۰۹ در ۰۸:۳۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی استان قم گفت: این پایگاه برای بهبود و توسعه اورژانس هوایی کشور راه اندازی شده و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن نزدیکی به کانون حادثه خیز استان است که می‌تواند به سرعت خدمات رسانی کند.

به گزارش ایران پزشک، ابوالفضل ایرانی خواه با اشاره به راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی استان قم گفت: خدمات اورژانس هوایی که به عنوان خدمتی نوین در چهارچوب تحول نظام سلامت به مردم شریف تقدیم شد، در راستای ارتقای سلامت و احساس امنیت مردم در حوادث و سوانح جاده‌ای نقش خواهد داشت.

وی افزود: در خصوص حوادث جاده‌ای، کشور ما وضعیت مناسبی ندارد و دولت نیز با اجرای طرح تحول می‌کوشد تا در راستای کاهش مرگ و میر و آسیب‌های اجتماعی گام بردارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یکی از این اقدامات راه اندازی اورژانس هوایی در استان‌ها بود که قم به عنوان نخستین استان در کشور، صاحب این تکنولوژی شد.

ایرانی خواه گفت: کیفیت خدمات اورژانس هوایی پس از راه اندازی این خدمت نوین و پر اهمیت در کشور به طور مستمر رو به بهبود و توسعه است، به گونه‌ای که به زودی شاهد بهره‌برداری از نخستین پایگاه هوایی اورژانس استاندارد کشوری خواهیم بود.

وی عنوان کرد: این پایگاه مجهز به تمامی تجهیزات بوده و آشیانه بالگرد نیز با امکانات و استانداردهای لازم برای آن طراحی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های خیرین تصریح کرد: این پایگاه توسط خاندان مرحوم خرمی احداث شده که یک سال و نیم پیش کلنگ آن به زمین زده شد و امروز کار احداث آن به اتمام رسیده است.

ایرانی خواه در خصوص اعتبار در نظر گرفته شده برای احداث این پایگاه گفت: کل هزینه ساخت، تکمیل و تجهیز این پروژه توسط خاندان خیر بزرگوار مرحوم خرمی تعهد شده که از آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

وی با اشاره به ویژگی‌های این پایگاه هوایی گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن نزدیکی به جاده‌های مواصلاتی استان به عنوان کانون حادثه خیز استان است که می‌تواند به سرعت خدمات رسانی کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان تاکید کرد: امید است این پایگاه به عنوان نخستین پایگاهی باشد که مجهز به مدیکوپتر استاندارد می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های دولت و وزارت بهداشت، جایگزین بالگردهای موجود خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/zETWO

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک