با حضور وزیر بهداشت انجام شد:

بهره‌برداری از اولین آمبولانس دریایی در هرمزگان

۱۳۹۶/۱۱/۲۰ در ۱۵:۲۴

وزیر بهداشت گفت: در کشور ۱۷ جزیره وجود دارد که ۱۴ جزیره در استان زیبای هرمزگان قرار دارد و این جزایر، نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی هستند البته این خدمات از گذشته ارائه می‌شد و باید توسعه یابد.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح اولین آمبولانس دریایی مدرن کشور در بندرعباس، گفت: حوزه خدمات اورژانس دریایی در کشور باید حمایت شود البته فقط به اورژانس دریایی نمی‌توان اکتفا کرد؛ چون ممکن است دریا طوفانی و مواج باشد که باید بالگردهای اورژانس هوایی نیز تقویت شود.

وزیر بهداشت با بیان این‌که سه فروند آمبولانس دریایی پیشرفته در کشور در حال خریداری است، افزود: امیدواریم بهترین آمبولانس‌های دریایی که ساخت کشورهای اروپایی است سال آینده به کشور وارد شود و نمونه‌ای برای تولیدات داخلی باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود نیروهای اورژانس در سراسر کشور، گفت: در استان هرمزگان ۱۴۰ دستگاه آمبولانس وجود دارد، اما در حوزه خدمات دریایی، وضعیت چندان مناسبی نداریم البته در حوزه نیروهای اورژانس نیز نسبت به استانداردها، ۳۰ درصد کمبود داریم.

وزیر بهداشت در پایان تصریح کرد: امیدواریم کمک ویژه‌ای به وزارت بهداشت شود که بتوانیم خدمات استاندارد درمانی و اورژانس را در مناطق مرزی کشور مانند سواحل مکران، استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بوشهر ارائه کنیم.

گفتنی‌ست اولین آمبولانس تخصصی و مدرن دریایی و ۲۰ دستگاه آمبولانس استان هرمزگان امروز با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/q8F3o

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک